Wczytuję dane...

Kernom Ridge

1249,00 PLN
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność
Producent: Kernom
   
 
 

Kernom Ridge to powiew świeżości wśród efektów typ przester. W odróżnieniu od wielu innych firm z branży efekciarskiej zamiast tworzyć kolejną kopię, któregoś z legendarnych efektów (Klon, TS, KOT), stworzyli konstrukcję, która pozwala uzyskać brzmienia wcześniej wspomnianych konstrukcji plus wiele więcej. Warto nadmienić, że efekt "tworzy" brzmienie analogowo, cyfrowe jest sterowanie efektu, które umożliwia sterowanie efektu komunikatami MIdi PC i CC, a więc zapisywać do 128 presetów i sterować poprzez CC każdym parametrem. Kluczem do sukcesu Ridge'a jest gałka Mood, która jest sercem efektu i pozwala płynie zmieniać rodzaje clippingu, z liniowego na nieliniowy, miękki i mocny... i wszystko co pomiędzy. Układ Mood'a jest unikalny i firma go opatentowała.

 

Efekt posiada rozbudowaną i również mocno unikalną korekcję:

 

Pre Tone - sekcja eq znajduje się przed obwodem clippingu i reguluję "reakcję" efekt na sygnał gitary. Kręcąc w lewo efekt dostaje więcej "ciała", kręcąc w prawo dodajemy dzwoneczki w brzmieniu. EQ jest bardzo plastyczne i użyteczne w całym zakresie.

 

Post Tone - eq znajduje się za układem clippingu, robi podobną rzecz co Pre Tone jednak w lekko innych rejestrach oraz jako, że znajduje się za sekcją przesterowania ma inny wpływ na brzmienie.

 

Dodatkowo efekt posiada standardowe gałki takie jak MID (regulacja pasma środkowego), Drive i Volume. Na koniec warto wspomnieć o gałce Mood.

 

Gałką Mood regulujemy rodzaj clippingu, czyli podstawę brzmienia efektu. W ustawieniu skrajnie lewym mam wysoki headroom i delikatny clipping, w ustawieniu skrajnie prawym uzyskujemy duże zniekształcenie sygnału oraz duży poziom kompresji - w połączeniu z regulacją nasycenia gain oraz korekcją możliwe jest ukręcenie prawie każdego brzmienie, dzięki MIDI można stworzyć masę presetów z genialnymi brzmieniami.

 

Efekt został wyposażony w:

- footswitch Preset - umożliwia zapisanie jednego presetu (chyba, że korzystamy z Midi, wtedy możliwe jest zapisanie do 128 presetów)

- Wejście IN

- Wyjscie Out

- EXP - wejście na pedał ekspresji

- MIDI IN i OUT w postaci mini jacków - należy zaopatrzyć się w adapter typu A

 

Wejście EXP pozwala przy pomocy zwykłego analogowego pedału ekspresji płynnie przechodzić między brzmieniem zapisanym pod footswitchem Preset a ustawieniem fizycznym gałek. daje to spore pole do manewrowania brzmieniem - tak jakbyśmy płynnie kręcili 6 gałkami między jednym a drugim ustawieniem.

 

Efekt posiada także dodatkowe, ukryte funkcje.

Jedną z nich jest regulacja poziom wejściowego efektu - fabrycznie ustawiony jest poziom instrumentalny, natomiast istnieje mozliwość ustawienia również poziomu liniowego, który umożliwi podłączenie innych instrumentów, np. keyboardu lub syntezatora.

 

W ukrytym menu jest także możliwość włączenia opcji "Punishing mode" - output efektu zostaje sporo zwiększony, jeśli istnieje potrzeba mocniejszego dopalenia wzmacniacza lampowego.

 

Efekt może być kontrolowany komunikatami MIDI PC oraz CC, a więc możliwe jest zapisanie 128 prestów (PC) oraz kontrola każdą gałką dzięki komunikatom CC.

 

Efekt zasilany jest w standardzie bossowskim 9V z minusem w środku, pobór prądu 250 mA - zasilacza nie ma w komplecie.