Wczytuję dane...

Overdrive/Distortion

Każdy gitarzysta grający poważniej na gitarze elektrycznej miał kiedyś styczność z przesterem. Przester jest efektem podobnym do distortion, brzmi jednak mniej agresywnie. Aby osiągnąć taki efekt stosuje się najczęściej kostki, których naciśnięcie pozwala nam cieszyć się głębokim dźwiękiem z przesterem. Wybór Przesteru nie jest jednak łatwy, nie każde urządzenie da nam taki sam dźwięk, jest to zależne głównie od producenta ale i rodzaju urządzenia i możliwości konfiguracji jego ustawień. Specjaliści zalecają testowanie różnych przesterów aby dobrać dla siebie ten z idealnym brzmieniem. W naszej ofercie znajdziesz przestery wielu znanych marek takich jak: Fulltone, Carl Martin, Roger Mayer czy Maxon. W zlaeżności od umiejętności i celu w naszym sklepie dostaniesz zarówno profesjonalne efekty (takie jakie są używane przez profesjonalistów na koncertach) jak i efekty dla początkujących gitarzystów. Jeśli nie wiesz jaki przester wybrać określ swoje umiejętności i przeczytaj dokładną specyfikację każdego ze sprzętów, z której dowiesz się czy dany efekt spełni twoje potrzeby.

Gitarowe brzmienie pełne mocy

Gitara to niezwykły instrument muzyczny - stosowany jest on bowiem w przeróżnych rodzajach muzyki. Oczywiście mając gitarę można iść w stronę klasycznego rocka, jednak można także wybrać blues, metal reggae, a nawet pójść w stronę muzyki klasycznej. Co więcej - na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele urządzeń, które mają na celu pewną modyfikację dźwięku tak, aby jak najlepiej pasował on do danego stylu. Na wstępie zatem warto zainteresować się, czym w zasadzie jest przester. Normalnie jest on określany jako podanie na wejście liniowego układu elektronicznego sygnału o wyższym napięciu. Takiego, który nie może być powtórzony bez przekształceń. A zatem zazwyczaj jest to zjawisko całkowicie niepożądane. A jednak... Czasem stosowane jest w pewnych efektach. Jakich?

Efekt przesteru - rodzaje

Najpopularniejsze efekty przesterowe to overdrive, fuzz i distortion. Stosowane są one w różnych rodzajach muzyki, inne też mają cechy charakterystyczne. Jakie? O tym powiedzą następne akapity.

Miękki i ciepły efekt przesteru - overdrive

Overdrive określany jest zazwyczaj jako lekki, ciepłu i miękki rodzaj przesteru. Brzmienie efektu overdrive kojarzy się z nasyconym przesterowaniem, Doskonale ten efekt sprawdza się w przypadku bluesa, rocka, rock'n'rolla tudzież w muzyce pop

Uniwersalny przester - distortion

Distorion nazywany jest uniwersalnym rodzajem przesteru. Tu już mamy do czynienia z twardszym i bardziej chropawym brzmieniem. Efekt ten pozwala dodać granemu przez nas utworowi nieco mocniejszego, ostrzejszego brzmienia - dodania nieco "pazura". Jak zatem nietrudno się domyślić, distortion znakomicie sprawdza się w rocku, metalu i muzyce alternatywnej.

Fuzz - popis z Satisfaction Rolling Stone

Fuzz natomiast to efekt, dzięki któremu uzyskujemy bzyczące, charczące brzmienie na okrojonych zakresach pasma. Jest to efekt bardzo oryginalny, stosowany często w rocku, bluesie oraz w muzyce alternatywnej. Nieraz także pojawia się w najbardziej znanych utworach rockowych wszech czasów. Pozostaje już zatem tylko pytanie - którą kostkę wybrać, aby uzyskać jak najlepsze brzmienie. Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa. Na rynku bowiem dostępnych jest wiele przeróżnych kostek, które umożliwiają wydobycie z gitary jednego z powyższych efektów przesterowych. Warto wybrać się do sklepu poza godzinami szczytu i przetestować kostki, które najbardziej nam odpowiadają. Bowiem ten sam efekt będzie miał nieco inne brzmienie przy kostkach z różnych firm oraz na różnych gitarach.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów