Wczytuję dane...

EarthQuaker Devices Plumes - Small Signal Shredder

723,00 PLN
Model: Plumes
Realizacja zamówienia: 7 - 10 dni
Producent: EarthQuaker Devices
   
 
 

Plumes to przester typu low - medium gain overdrive, który oparty jest na słynnej zielonej kostce. EQD Plumes w połączeniu z dobrym wzmacniaczem lampowym produkuje ciepłe, nasycone brzmienie, które jest jednocześnie transparentne. Plumes zmienia stary znany układ JRC4558 OpAmp oraz bufory BJT, zastępując go nowym, niskoszumowym rozwiązaniem JFET OpAmp, dzięki czemu sygnał jest stabilniejszy, z niższymi szumami własnymi. Jednocześnie, impedancja wejściowa w Plumes została wzmocniona do 10 mega omów, dla silniejszego sygnału oraz charakterystycznej przejrzystości. Zmodyfikowane zostało także podcięcie na pokrętle tone, dzięki czemu oferowany zakres jest bardziej naturalny, z większym basem, a jednak bez poświęcania tym kosztem środka czy góry.

Co więcej, Plumes oferuje trzy różne sposoby clippingu, co sprawia że idealnie sprawdzi się w różnych gatunkach muzycznych. Tryb 1, clipping symetryczny, bazuje na emitujących światło diodach. W tym trybie, brzmieniu najbliżej jest do crunchu. Kiedy użyjemy urządzenia na czystym wzmacniaczu, usłyszymy ten charakterystyczny, przybrudzony crunch jaki znamy z wzmacniaczy lampowych. Tryb 2, to typowy clean boost. Nie znajdziemy tu clippingu z diod, lecz prosty drive, bezpośrednio z OpAmp. Idealne ustawienie na podrasowanie brzmienia wzmacniacza, np. napędzenie preampu już przesterowanego wzmacniacza w nowe terytoria dźwiękowe. Tryb 3, to asymetryczna silikonowa dioda, prawie tak jak w klasycznym screamerze, ale jednak z większą iloscią sygnału na wyjściu oraz lepszą przejrzystością; brzmienie na które wielu ludzi powie “transparentne”.

Plumes cechuje także technologia przełączania przekaźnikowego EarthQuaker Devices “soft touch” Flexi-Switch™ Technology oferując zarówno standardowe jak i chwilowe operowanie przyciskiem nożnym.

 

Specyfikacja:

- low-medium gain overdrive
- unikalna propozycja, bazująca na legendarnej zielonej kostce overdeive, jednak z większym headroomem, niższymi szumami własnymi, oraz lepszą jakoscią sygnału
- 3 tryby clippingu diody (symetryczny LED, asymetryczny silikonowy, oraz przester prosto z OpAmp bez diody)
- poprawiona kontrola nad zakresem tone, mocny low end, czysta góra, podkreślony środek
- działa idealnie z gitarami, basami, czy syntezatorami
- ciche przełączanie dzięki przekaźnikowym przełącznikom nożnym, dostępny zarówno tryb standardowego przełączania jak i tryb chwilowy
- true bypass
- kontrola parametrów Level, Tone, Gain
- 3-pozycyjny przełącznik wyboru trybu
- przełącznik nożny bypass
- dioda statusu LED
- metalowa obudowa
- gniazda 6.3 mm mono in / out
- zasilanie opcjonalnym zasilaczem 9V DC, wtyk baryłkowy 2.1 x 5.5 mm, polaryzacja (-) środek
- brak zasilania bateryjnego
- pobór prądu 25 mA
- wymiary (G x S x W) 117 x 64 x 57 mm
- waga 396 g

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...