Wczytuję dane...

Grobert Effects The One Chorus

1099,00 PLN
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: GROBERT EFFECTS
   
 
 

The One Chorus to analogowa kostka modulacyjna dla wymagających. Wierna replika legendarnego Boss’a™ CE-1 z 1976 roku.

Jego ciepłe i organiczne brzmienie jest niespotykane w innych chorusach. Preamp wprowadza sygnał w stan przyjemnego nasycenia.

 

FUNKCJE

 CHORUS / VIBRATO - Przełącza między dwoma trybami pracy. Ustawienie danego trybu sygnalizuje zielono/czerwona dioda nad przyciskiem.

CHORUS INTENSITY - Jedyna gałka regulująca główny tryb pracy – chorus. Wpływa jednocześnie na prędkość i głębokość modulacji. Klasyczne brzmienia CE-1 to najczęściej właśnie ta magiczna gałka! Gałka lfo pulsuje w rytm modulacji chorusa. 

DEPTH - Głębokość modulacji drugiego trybu.

RATE - Prędkość modulacji drugiego trybu. Gałka lfo pulsuje w rytm modulacji vibrato. 

ON / OFF - Włącza / wyłącza modulację. Sposób działania zależny jest od poniższego przełącznika dźwigienkowego.

ORIGINAL / TRUE BYPASS - CE-1 ma wbudowany charakterystyczny preamp. W oryginale Boss’a jest on włączony zawsze, bez możliwości wyłączenia. Ustawienie przełącznika dźwigienkowego w pozycji true bypass powoduje, że wyłączenie modulacji switchem nożnym, wyłącza również sam preamp.

HIGH / LOW - Tryb działania preampu. Tryb high tak mocno przesterowuje sygnał, jest przez większość uznawany za bezużyteczny. Ja jednak postanowiłem w pełni oddać ducha oryginalnego CE-1. Tryb low to już klasyczny CE-1 ze swoim delikatnym, ale przepięknym crunchem.

LEVEL CONTROL - To po prostu głośność preampu. Gałka działa w zakresie od ciszy do delikatnego boosta. Zwiększanie głośności powoduje coraz mocniejsze nasycenie sygnału. Biała dioda peak świeci, kiedy sygnał ulega tzw clippingowi. 

MONO OUTPUT - Jeśli używasz chorusa w mono, użyj tego gniazda. Gniazdo stereo powinno pozostać nieużywane.

STEREO OUTPUT - Jeśli chcesz przeżyć coś niezwykłego, sprawdź tryb stereo. Już nigdy nie powrócisz do mono. Użyj obu gniazd wyjściowych. Na gnieździe mono pojawi się sygnał wet, a na gnieździe stereo pojawi się sygnał dry. Rozrzucenie tych dwóch sygnałów w panoramie stereo daje efekt nie do opisania.

 

SPECYFIKACJA

Zasilanie – 9V DC polaryzacja standardowa

Pobór prądu – 350mA max.

Wymiary całkowite – 122 x 187 x 57 [mm]