Wczytuję dane...

Grobert Effects Lux Vibe

1099,00 PLN
Realizacja zamówienia: 24 dni
Producent: GROBERT EFFECTS
   
 
 

Tłusto, tłusto, tłusto... tak brzmi Lux Vibe! Jeśli szukasz viba, który doda Twojemu brzmieniu ciepłego analogowego vibu, trójwymiarowości i plastyczności to nie ma nic lepszego niż Lux Vibe. Pstryczków sporo, ale dzięki nim można ukręcić nie jedno a dwa "TE" brzmienia. Efekt sygnowany przez znanego w środowisku geeka efektów Litzy - kto zna, wie, że Litza używa tylko najlepszych na rynku efektów, lepszej reklamy dla Lux Vibe nie trzeba.

 

Funkcje:

I / II - Kanały zielony (I) i czerwony (II) są identyczne i posiadają poniższe funkcje:

SPEED - Klasyczne Vibe’y cierpią na zanik głębokości modulacji przy dużych prędkościach. Lux Vibe robi to jak należy. Szybciej się nie da.

INTENSITY - Litza prosił o najgłębszego Vibe’a jak to tylko możliwe. To pierwszy Vibe, którego nie trzeba ustawiać na 100%, żeby brzmiał świetnie.

VOLUME - Zmodulowanie sygnału powoduje zmianę jego odczuwalnej głośności. Co więcej, odczuwalna głośność zależy od parametrów tej modulacji, dlatego nie może być ustalona na sztywno. Potencjometr VOLUME pozwala dostosować głośność każdego kanału do reszty sprzętu i indywidualnych upodobań.

CH / VIB - Tryby znane z klasycznego Uni-Vibe z 1960 roku. Vibrato (VIB) dostarcza delikatnego i okrągłego pulsowania. Chorus (CH) to już klasyka gatunku – brzmi słodko, kąśliwie i uzależniająco!

FBK / OFF - Pętla sprzężenia zwrotnego, z angielskiego “feedback loop” – stąd FBK. Znacznie uwypukla pulsowanie w dole pasma. Nadaje modulacji niespotykanej głębi i intensywności. W uproszczeniu, polega na wielokrotnym zmodulowaniu sygnału tym samym zestawem przesuwników fazowych.

 

Oprócz powyższych funkcji, Lux Vibe wyposażony jest także we wspólną korekcję dla obu kanałów:

 

WARM / BRIGHT - Klasyczne układy Uni-Vibe ma bardzo ciemne brzmienie. Wielu muzyków to lubi, ale jeszcze więcej próbuje obejść problem za pomocą zewnętrznych urządzeń. Lux Vibe rozwiązuje problem jednym przełącznikiem.

OPTO VOICE - To chyba najciekawsza funkcja Lux Vibe. Każdy egzemplarz analogowych efektów typu Uni-Vibe brzmi trochę inaczej. Najwięksi amatorzy tych kostek przerzucają wiele egzemplarzy zanim znajdą satysfakcjonujące brzmienie. Koniec poszukiwań! Gałka OPTO VOICE reguluje parametry układu optycznego – serca całej kostki. Położenie domyślne gałki to 50%. Kręcąc w lewo i w prawo, poznasz wszystkie Vibe’y świata! Gałka wpływa pośrednio na zakres częstotliwości, które są modulowane przez przesuwniki fazowe.

 

SPECYFIKACJA

 Zasilanie – 9V DC polaryzacja standardowa

Pobór prądu – 45mA max.

Wymiary całkowite – 105 x 120 x 53 [mm]