Wczytuję dane...

Gamechanger Bigsby Pedal NOWOŚĆ!

1529,00 PLN
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność
Producent: Gamechanger Audio
   
 
 

Krótki opis Bogsby - poniżej szersza specyfikacja urządzenia:

Najważniejszą cechą Bigsby, jest to, że w odróżnieniu od każdego innego pitch shiftera, gdy jest na "0" nie zmienia w ogóle sygnału instrumentu (wiemy co robi z sygnałem Whammy, gdy jest włączone ale bez odstrojenia o interwał). Także Bigsby to jest efekt "na co dzień", nie tylko do grania solówek a'la Tome Morello. Bigsby jest cały czas włączone, nie trzeba go włączyć, i następnie naciskać pedału żeby zrobić efekt whammy, jest to kolosalna różnica w stosunku do innych efektów tego typu. Dodatkowo działa w dwie strony o wybrany interwał - naciskając "piętę" mamy odstrojenie w dół (lub górę w zależności od ustawienia) o wybrany interwał, naciskając "palce" uzyskujemy odstrojenie o wybrany interwał w górę (lub w dół).

 

Bigsby to najnowszy efekt Gamechangera! Efekt powstał we współpracy z legendarnym producentem mostów tremolo i jest jego cyfrowym odtworzeniem w postaci efektu. Oczywiście efekt ma sporo większą funkcjonalność niż oryginalny mostek Bigsby i jest dostosowany do współpracy nie tylko z gitarą, ale również z basem, gitarami barytonowymi, mandoliną, czy banjo.

 

Efekt działa w oparciu o procesor Sharc (Strymony też z nich korzystają), który zapewnia płynną polifoniczną pracę efektu. Efekt został zaprojektowany do odstrajania instrumentu o mały interwał, chociaż maksymalnie można ustawić do jednej oktawy w górę i w dół. Pedał działa w dwie strony, także można zarówno zwiększać interwał jak i zmniejszać, dodatkowo osobno ustawiamy odstrojenie w górę i w dół.

 

Efekt posiada trzy podstawowe regulatory:

- Depth UP/Down - ustawienie interwału odstrojenia. Efekt umożliwa ustawić lekkie odstrojenie do 1/4 tonu, działa to płynnie od 0 do 1/4 następnie interwały przeskakują co pół tonu - zarówno w górę i w dół, także można ustawić odstrojenie różne w dół i górę.

- Bend/Tone - blend pozwala domiksować czyste nie zmienione brzmienie gitary (tzw DRY) - przydatne szczególnie jełśi ustawimy odstrojenie o oktawę w górę lub dół, uzyskujemy wtedy polifoniczny oktawer. Tone - regulacja brzmienia efektu. Bardzo przydatna funkcja, szczególnie jełśi chcemy rozjaśnić niskie interwały lub przyciemnić oktawę w górę.

- Rate/Detune - Detune to unikalna funkcja, która rozstraja struny przy użyciu efektu. Jest to symulacja działania prawdziwego mostka Bigsby, jako, ze struny mają różny naciąg użycie mostka powoduje, że struny rozstrajają się w różnym stopniu. Detune pozwala ustawić różne poziomy odstrojenia. Rate - w pozycji zero nie robi nic, przy podkręcaniu ustawiamy tempo LFO (gałka miga w rytmie tempa). Głębokość efektu "vibrato" reguluje pedał, natomiast w tym trybie podkręcając Blend uzyskujemy efekt chorus.

 Na tylnym panelu znajduje się przełącznik Invert, który odwraca działanie pedału, w palcach mamy wartość ujemną, w pięcie dodatnią.

Bigsby wyposażony jest w gniazdo EXP Out/ FSW 1, które można wykorzystać w dwojaki sposób. W opcji EXP Out Bigsby działa jako pedał expresji, także można z niego korzystać jako pedał exp oraz Bigsby, lub tylko jako EXP. W opcji FSW In, istniej możliwość podłączenia zewnętrznego pedału expresji w celu regulacji efektu.

  

Efekt może pracować w trybie Latch, czyli nie trzeba trzymać wciśniętego peału, żeby uzyskać np oktawę w dół. Aby korzystać z tego trybu trzeba podłączyć przełącznik (nie ma w zestawie) do gniazda FSW IN. W tym trybie zmianę interwału uzyskuje się poprzez wciśnięcie footswitcha w przełączniku - pedał w tm trybie daje możliwość odstrojenia dźwięku o 2 półtony w górę i dół.

 

Efekt może być kontrolowany komunikatami MIDI. Można zarówno wywoływać interwały poprzez CC, zapisać/wywoływać presety poprzez PC oraz zsynchronizować tempo, gdy efekt działają w trybie Auto wykorzystując komunikat MC. Bigsby posiada wejscie midi TRS 1/8 - adapter do MIDI DIn jest dołączony do efektu.

 

Efekt pobiera około 220 mA 9V (boss standard) - producent nie dołącza zasilacza .