Wczytuję dane...

WEEHBO Plexface 2 Kanałowy Overdrive

1089,00 PLN
Model: PlexFace
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: WEEHBO
   
 
 

Plexface łączy w sobie cztery epoki muzycznej historii. Efekt posiada dwa niezależne kanały, Plexi (Marshall) oraz Blackface (Fender).

 

Kanał Blackface to wierna rekonstrukcja dobrze znanego brzmienia z lat ’60, uzyskiwanemu dzięki FET (field effect transistors) zamiast lamp elektronowych. Regulacja Volume oprócz regulacji głośności, wpływa także na poziom gainu i nasycenia efektu. Podkręcenie Volume daje lekkie nasycenie, z którego znany był Blackface. Kanał Blackface wyposażony jest również w przełącznik, w pierwszej pozycji mamy brzmienia Blackface (’65), w drugiej Tweed (’57) – w tym ustawieniu brzmienie jest trochę bardziej gorące.

Kanał Plexi to brzmienie 100 W plexi ze swojego najlepszego okresu – 1959. Kanał oprócz standardowej regulacji Level, Drive i Tone posiada przełącznik zmieniający brzmienie z JTM (’59) a JMP (‘89). Brzmienie Plexi to już klasyka rockowego brzmienia, chyba wszystkie tuzy gitarowe grały na Plexi. Ciepłe marshallowskie low gainowe, podatne na artykulację brzmienie. Na kanale JTM można uzyskać praktycznie czyste brzmienie z lekką chrypką oraz z lampową charakterystyczną dla marshalla kompresją lub soczysty overdrive - klasyka rockowego brzmienia. JMP ma więcej środka i trochę większe ziarno.

 

Na panelu przednim znajdziemy również przełącznik Shape – który podbija środek i dolne pasmo.

Efekty mogą działać jednocześnie.

 

Wewnątrz efektu znajdują się dodatkowe przełączniki i regulatory, także jeśli trzeba będzie dodać gainu, prezencji… można kręcić w nieskończoność.

Z tyłu efektu znajduje się przełącznik przypominający włącznik światła (sic!), który opatrzony jest nazwą "dynamic". Przełącznik zmienia wewnętrznie zasilanie efektu z 9V na 18V. Nazwa przełącznika jest jak najbardziej trafna, ponieważ zwiększenie napięcia skutkuje zwiększeniem dynamiki oraz headroomu. Dzięki temu switchowi nie trzeba się uzbrajać w zasilacz operujący na wyższych napięciach, wystarczy zasilacz 9V, zmiana napięcia zachodzi wewnątrz efektu :)

Przełączniki nożne to najprawdziwszy True Bypass.

 

 Hand made in Germany!