Wczytuję dane...

WEEHBO Dumbledore Legendarny Dumble!!!

999,00 PLN
Model: 1737
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: WEEHBO
   
 
 

Dumbledore to 2 kanałowy  low-medium gain overdrive, którego brzmienie zostało zaczerpnięte z legendarnego Overdrive Special Dumble.

Dumbledore równie dobrze zagra jako medium gain overdrive, jak i clean boost. Efekt jest bardzo transparentny i ma najsłodsze brzmienie z dostępnych na rynku overdrivów. Dumbledore bardzo dobrze współpracuje z gałką volume w gitarze.

Dumbledore posiada 3 drożną equalizację ( Bass, Middle, Tereble), Level pełniący rolę master volume dla obydwóch kanałów oraz 2 regulacje poziomu gainu dla każdego kanału.
Gałki Drive i More obydwu kanałów oddziałują na siebie, dzięki czemu można uzyskać więcej gainu oraz harmonicznych dopalając pierwszy kanał gałką More.

Przełącznik Mid Freq pozwala przyciąć lub podbić środkowe pasmo - w pozycji środkowej przełącznik nie wpływa na średnicę.

Z tyłu efektu znajduje się przełącznik przypominający włącznik światła (sic!), który opatrzony jest nazwą "dynamic". Owy przełącznik zmienia napięcie wewnętrznie zasilanie efektu z 9V na 18V. Nazwa przełącznika jest jak najbardziej trafna, ponieważ zwiększenie napięcia skutkuje zwiększeniem dynamiki oraz headroomu. Dzięki temu switchowi nie trzeba się uzbrajać w zasilacz operujący na wyższych napięciach, wystarczy zasilacz 9V, zmiana napięcia zachodzi wewnątrz efektu :)

Efekt oczywiście pracuje w true bypasie.

Wewnątrz obudowy znajduje się dodatkowo regulacja master tone oraz presence!

Charakterystyka:
- Zasilanie 9V
- Pobór prądu 30 mA przy 9V
- Regulacja: Drive, More, Treble, Middle, Bass, Level
- Włączniki: On/Off, Select, Dynamic (zmiana napięcia z 9V na 18V)
- Przełącznik Midrange
- Wymiary 120 x 95 x 55 mm
- Waga 360 g
- Made in Germany