Wczytuję dane...

WEEHBO Morbid Drive

999,00 PLN
Model: Morbid
Realizacja zamówienia: 7 dni
Producent: WEEHBO
   
 
 

Przester Morbid Drive

Przeczytaj/odsłuchaj test efektów Weehbo!

Morbid Drive jak sama nazwa sugeruje to przester nadający się do grania od hard rocka do gatunków z pod znaku "szatan" ;)

Pomimo bardzo dużego nasycenia, przester ma dynamikę, jak żaden inny przester tego typu.
Efekt pomimo swojego zdecydowanie hi gainowego charakteru brzmi świetnie także na mniejszym gainie, jako overdrive.
Morbid posiada 4 drożną aktywną equalizację!! Aktywna equalizacja polega na tym, że w odróżnieniu do pasywnej nie tylko obcina poszczególne pasma lecz również je podbija. Dzięki temu przester nie będzie brzmiał jak fuzz, góra nie będzie świszczała nawet jeśli Twój wzmacniacz ma ultra czysty clean - nigdy więcej kompromisów pomiędzy dobrym cleanem a kopiącym d#%ę distortionem!

Morbid Drive - oprócz standardowego ON/OFF - posiada przełącznik Rhythm/Lead który zmienia charakter voicingu, z soft treble na fat bass ;)

Trój-pozycyjny przełącznik Midrange zmienia charakterystykę średnicy, od low, przez normal po high - w połączeniu z 4 drożna korekcją efekt ma ogromne możliwości kreowania dźwięku!

Z tyłu efektu znajduje się przełącznik przypominający włącznik światła (sic!), który opatrzony jest nazwą "dynamic". Owy przełącznik zmienia wewnętrznie zasilanie efektu z 9V na 18V. Nazwa przełącznika jest jak najbardziej trafna, ponieważ zwiększenie napięcia skutkuje zwiększeniem dynamiki oraz headroomu. Dzięki temu switchowi nie trzeba się uzbrajać w zasilacz operujący na wyższych napięciach, wystarczy zasilacz 9V, zmiana napięcia zachodzi wewnątrz efektu :)

Efekt oczywiście pracuje w true bypasie.


Charakterystyka Przesteru:

- Zasilanie 9V
- Pobór prądu 37 mA (75 mA gdy przełącznik dynamic przełączony jest na 18V)
- Regulacja: Gain, Bass, Middle, Treble, Depth, Level
- Włączniki: On/Off, Lead/Rhythm, Dynamic (zmiana napięcia z 9V na 18V)
- Przełącznik Midrange
- Wymiary 120 x 95 x 55 mm
- Waga 360 g
- Made in Germany