Wczytuję dane...

WEEHBO Helldrive

999,00 PLN
Model: Helldrive
Realizacja zamówienia: 7 dni
Producent: WEEHBO
   
 
 

Weehbo to mała jednoosobowa manufaktura produkująca butikowe efekty.
Helldrive to bardzo wszechstronny i dynamiczny przester. Helldrive pozwala uzyskać od niskiego do średniego gainu.
Najważniejszą cechą efektów Weehbo jest ich dynamika, jak w prawdziwym wzmacniaczu. Efekt "szanuje" charakterystykę pickupów i samego instrumentu, tak więc z LP będzie tłusto i z wykopem, na stracie czysto i kąśliwie ;) Helldrive dostarcza od low do mid gainowego overdrivu. W jego brzmieniu dużo jest środka typowego dla brytyjskich wzmacniaczy.

Helldrive posiada również booster, załączany osobnym footswitchem. Podbicie funkcjonuje jako clean boost, jednak przy większej saturacji dodaje jeszcze trochę gainu i brudu.

Z tyłu efektu znajduje się przełącznik przypominający włącznik światła (sic!), który opatrzony jest nazwą "dynamic". Owy przełącznik zmienia napięcie wewnętrznie zasilanie efektu z 9V na 18V. Nazwa przełącznika jest jak najbardziej trafna, ponieważ zwiększenie napięcia skutkuje zwiększeniem dynamiki oraz headroomu. Dzięki temu switchowi nie trzeba się uzbrajać w zasilacz operujący na wyższych napięciach, wystarczy zasilacz 9V, zmiana napięcia zachodzi wewnątrz efektu :)

Przełącznik Pre-Post odpowiada za kolejność boostera oraz overdrivu - możemy mieć booster przed overdrivem lub odwrotnie.

Helldrive posiada wewnątrz obudowy mini switche pozwalające na jeszcze szersza korekcję brzmienia zarówno przesteru jak i boostera!

Efekt oczywiście pracuje w true bypasie.

- Zasilanie 9V
- Pobór prądu 68 mA (73 mA gdy przełącznik dynamic przełączony jest na 18V)
- Regulacja: Input (sygnał wejściowy i bass), Gain, Balls (średnica), Tone (góra), Level, Fire (level boostera),
- Wewnętrzne switche: Presence, Bass, Gain, Tone
- Włączniki: On/Off, Hellfire (włącznik boostera), Dynamic (zmiana napięcia z 9V na 18V)
- Przełącznik Pre-Post
- Wymiary 120 x 95 x 55 mm
- Waga 350 g
- Made in Germany