ZVex - Fuzz Probe ręcznie malowany

1368,00 PLN
Model: 101
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Zvex
   
 
 
ZVex - Fuzz Probe

ratulacje! Jeśli interesujesz się Fuzz Probe, musisz być wariatem. Nawet sam producent nie wie jak go używać.

Fuzz Probe to w pewnym sensie krzyżówka theremina i Fuzz Factory: pod plastikową obudową kryje się miedziana płytka odpowiedzialna za...no właśnie.

Co tak właściwie ten efekt robi? Powinno być już jasne, że jest to najbardziej niebezpieczny efekt Zvexa. Miedziana antena reaguje na zbliżenie stopy (lub innej kończyny) wpływając na jasność diody oraz na poziom STABILITY (STAB). Można było poprzestać na diodzie, co dla niektórych byłoby wystarczające, ale NIE! Zvex poszedł dalej i podłączył również poziom STAB...Pozwala to ustawić Twoje ulubione piszczące brzmienie z Fuzz Factory (Twój zespół zapewne to uwielbia) oraz na regulowanie za pomocą anteny feedbacku, pisków, częstotliwości, wysokości, modulacji, melodii, interferencji...

Dobrym początkiem poszukiwań brzmienia są następujące ustawienia : vol=9:00, bramka=7:00, drive=12:00, stab=7:00. Nawiasem mówiąc, by osiągnąć największy zakres regulacji STAB, gałka powinna być właśnie na godzinie siódmej. Antena reguluje poziom STAB _DODAJĄC_ wartość do danego położenia gałki, jeśli gałka jest w pozycji maks. w prawo, antena nie reaguje. Logiczne, prawda? Jeśli nie rozumiesz, to zdaj się na zalecenia producenta: GAŁKA STAB MAKS W LEWO!

Warto pamiętać o następujących zasadach:

1) Podłącz gitarę (wejście oraz przełącznik baterii jest po prawej stronie). Odrobinę ścisz potencjometr głośności w gitarze. Tylko troszkę. 2) Upewnij się, że przewody gitarowe nie są w pobliżu anteny. Mogą one wpływać na nią, tak samo jak stopa... 3) Usłyszysz pisk (jeśli nie, nadepnij na pedał). Za pomocą stopy możesz regulować wysokość pisku. 4) Za pomocą gałki volume z gitary, możesz regulować miks przesteru oraz generowanego pisku. 5) Pobaw się ustawieniami. Wszystkie z wyjątkiem głośności mają wpływ na wysokość oraz brzmienie pisku.

NIE REGULUJ USTAWIEŃ DOSTĘPNYCH OD SPODU URZĄDZENIA. Oczywiście teraz każdy pobiegnie po śrubokręt, żeby sprawdzić...Zanim to zrobisz, zaznacz oryginalne ustawienia. Przy slotach na śrubokręt widać małą strzałeczkę (naprawdę!). Za pomocą ostrego narzędzia możesz zaznaczyć na metalowej części jakie były ustawienia oryginalne. Regulując śrubki w kierunku pokazywanym przez strzałki ZWIĘKSZA czułość anteny. NIE reguluj jasności diody. Jedyna różnica będzie taka, że bateria starczy na krócej. Jeśli chcesz zmniejszyć czułość, przekręć śrubkę regulacyjną w przeciwnym kierunku od strzałki. W ten sposób możesz sprawić by antena działała tylko wtedy gdy stopa na niej spoczywa lub wręcz ją naciska...

Zmiany baterii możesz dokonać po uprzednim odkręceniu pokrywy dolnej.

W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!