Wczytuję dane...

JHS Superbolt V2

1285,00 PLN
Model: Superbolt V2
Realizacja zamówienia: 14 dni
Producent: JHS Pedals
   
 
 

Firma Supro w swojej krótkiej historii wyrosła na legendarna markę. Brzmienie Supro to kwintesencja rock and rolla, na wzmacniaczach supro grał zarówno Jimi Page jak i Brian Setzer. Ich brzmienie było bardzo charakterysyczne, nie ważne na jakim ustawieniu vol, zawsze brzmiały tak samo dobrze.

 

Superbolt powstał z myślą o jak najlepszym odtworzeni brzmienia Supro. Superbolt oddaje czułość wzmacniaczy Supro na artykulację, ich charakterystyczne przesterowanie - 3 gałki oraz jeden mini switch pozwalają uzyskać 100% brzmienia vintage, mało jaki drive jest tak charakterny jak Superbolt.

 

Gałka drive działa jak regulacja w starych małych wzmacniaczach, im bardziej w prawo, tym głośniej i brudniej. Wprawdzie wzmacniacze Supro nie posiadały gałki volume, tak jak Superbolt, ale JHS uznał, że regulacja głośności jest istotna i mocno ułatwia ustawienie odpowiedniej głośności przy danym zniekształceniu. Wersja 2 Superbolta ma ulepszony przebieg gałki Vol, który ułatwia uzyskanie sweet spota. Galka Tone ma bardzo szeroki zakres działania, pozwala ukręcić ostre jak brzytwa brzmienie, jednak przyjemne dla ucha lub jazzowe, ciepłe brzmienia.

 

Przelącznik Gainu, działa jak wejścia w starych wzmacniaczach High i Low. W dolnej pozycji uzyskamy najczystsze brzmienia, trochę ciemniejsze i łagodniejsze. W pozycji góra, brzmienie jest bogatsze w górną średnicę, ma większy headroom i więcej drivu. Z prawej strony znajduje się dodatkowe wejście Jack 1/4 umożliwiające podlączenie opcjonalnego switchera, którym można włączać za pomocą stopy boost.

 

Superbolt wewnętrznie konwertuje napięcie którym jest zasilany z 9V na 18V (efekt jest zasilany standardowymi 9V) . Takie rozwiązanei zapewniło Superboltowi większą dynamike i większy headroom, brzmienei jest bardzo z przodu, na glosniku.

 

Efekt wyprodukowany w USA.