Wczytuję dane...

Source Audio Nemesis ADT Delay

1499,00 PLN
Model: Nemesis
Realizacja zamówienia: 10 dni
Producent: Source Audio
   
 
 

Nemesis Delay ADT to wszechstronny stereofoniczny delay z analogową ścieżką sygnału suchego (dry), pełnymi możliwościami MIDI i 26 unikalnymi efektami, od klasycznych delay taśmowych i analogowych po wysoce zaawansowane efekty ze zmianą wysokości tonu, odwrócone, filtrowane i rytmiczne. Urządzenie jest kompatybilne z edytorem Neuro Desktop Editor i aplikacją mobilną, bezpłatnym oprogramowaniem do edycji efektów firmy Source Audio, znanym pod wspólną nazwą Neuro. Neuro zaprasza użytkowników do tworzenia, publikowania i udostępniania wysoce spersonalizowanych presetów z rozszerzoną kolekcją regulowanych parametrów i zaawansowanych funkcji.

 
Nemesis Delay ADT to zaktualizowana wersja wielokrotnie nagradzanego Nemesis Delay firmy Source Audio. Nemesis ADT posiada wszystkie brzmienia i funkcje, które sprawiły, że oryginalny Nemesis stał się tak popularny i zawiera kilka kluczowych aktualizacji, w tym analogową ścieżkę sygnału suchego (Analog Dry Through). Analogowy sygnał dry oznacza, że sygnał gitary utrzymuje w 100% czysty i nieprzetworzony sygnał analogowy, dodając tylko wybrany efekt delay. Inne nowe funkcje obejmują ulepszoną funkcjonalność MIDI, 100 fabrycznie załadowanych presetów i zaktualizowaną kolekcję efektów, łatwo dostępnych dzięki intuicyjnemu interfejsowi kostki. Zaktualizowany Nemesis jest także kompatybilny z ponad 1000 presetami użytkownika Neuro stworzonymi dla oryginalnego Nemesis Delay.

 
Nemesis to pełne spektrum efektów delay, zaczynając od obszernej kolekcji doskonale opracowanych brzmień w stylu vintage, które doskonale oddają każdy niuans i specyfikę klasycznych jednostek, na których zostały oparte. Delay „Tape”, „Noise Tape” i „Slapback” w Nemesis Delay oddają całe ciepło i kolory, które znamy z efektów taśmowych, takich jak Maestro Echoplex™ i Roland Space Echo™. „Drum Echo” wykorzystuje magię obracającego się zespołu perkusyjnego Binson Echorec, znanego z wielu głowic odtwarzających i rytmicznych wzorów delay. Efekt „Oil Can” zapewnia brzmienie komory dźwiękowej Tel-Ray Electronics z lat 50. XX wieku, słynącej z nawiedzonych i pogłosowych ech z odrobiną wibrato. Opóźnienia „Analog” i „Resonant Analog” pięknie osiągają szczyty rezonansu w połączeniu z zanikiem wysokich i niskich częstotliwości, typowych dla klasycznych kostek typu Delay Bucket Brigade. „Cyfrowe” delaye Nemesisa zapewniają nieskazitelne powtórzenia w wysokiej rozdzielczości z efektami filtrowania lub bez nich, przywracając klasyczne brzmienie systemu rack.

 
Na drugim końcu spektrum znajdziesz unikalną kolekcję eksperymentalnych i współczesnych efektów. Efekt „Shifter” generuje polifoniczne powtórzenia i zmiany wysokości tonu w oktawie (w górę lub w dół), tercji dużej lub małej, czwartej i piątej. Efekt „Reverse” odwraca opóźnienie i przenosi je do krainy klasycznej psychodelii. „Helix” odwraca również ścieżki opóźnienia, a następnie podnosi je o oktawę, aby uzyskać anielskie tony.
Dodatkowe funkcje Nemesis Delay ADT obejmują wejścia i wyjścia stereo, pełną funkcjonalność MIDI z 5-pinowym złączem MIDI DIN i portami przelotowymi, tap tempo z 15 różnymi podziałami uderzeń, 8 wbudowanych presetów (128 z MIDI), fukcję bypass trails, zewnętrzną kontrolę ekspresji i funkcję „zamrożenia”, która włączana jest poprzez przytrzymanie przełącznika nożnego.

 
Neuro oferuje właścicielom Nemesis ADT znacznie głębszy zestaw efektów delay, regulowanych parametrów i funkcji umożliwiających tworzenie wysoce spersonalizowanych efektów opóźnienia. Jest bezpłatny dla systemów iOS, Android, Mac i Windows. Dodatkowe parametry dostępne w Neuro obejmują dyfuzję, zniekształcenia, efekt wow i flutter, zaawansowane filtrowanie, redukcję częstotliwości próbkowania, 12 różnych podziałów rytmu Tap Tempo, polifoniczne przesuwanie wysokości tonu i wiele więcej. Kompletna kolekcja efektów opóźnienia Neuro obejmuje „Sweeper” (modulowane opóźnienie filtra), „Degrade” (z redukcją częstotliwości próbkowania), „Sequenced Filters”, „Warped Record”, „Chorus” i inne. Dostosowane ustawienia preset można publikować w chmurze i udostępniać całej społeczności Neuro. Do chwili obecnej w Neuro dostępnych jest ponad 8 tys. opublikowanych presetów dla efektów One Series.

 

Specyfikacja:

- efekt delay
- 26 typów delay: 12 wbudowanych efektów plus dodatkowe 14 za pośrednictwem aplikacji Neuro (dostępnej dla systemów iOS, Android, Mac i PC)
- 56-bitowa ścieżka sygnału i 24-bitowe przetwarzanie linii delay
- 8 presetów dostępnych za pomocą wbudowanych elementów sterujących, 128 presetów z możliwością przywołania poprzez MIDI
- analogowy suchy tor sygnału (Analog Dry Through)
- obudowa z anodowanego szczotkowanego aluminium
- funkcja Universal Bypass
- kontrola TIME, FEEDBACK, MOD, RATE, INTENSITY, MIX oraz Delay Engine Selection
- dioda LED
- tap tempo LED
- przełącznik umożliwiający wybór pomiędzy ćwierćnutami, ósemkami z kropkami lub triolami dla tap tempo
- funkcja „Hold” dla nieskończonych powtórzeń
- przełącznik nożny bypass
- przełącznik nożny tap tempo
- przycisk wyboru presetów
- gniazda wejściowe i wyjściowe stereo 6,3 mm
- połączenia MIDI IN i MIDI THRU
- port Mini USB do podłączenia do komputera PC (kompatybilny z systemami Windows i Mac)
- gniazdo TRS 6,3 mm do podłączenia zdalnego przełącznika lub pedału ekspresji
- przełącznik wyboru zewnętrznego urządzenia sterującego (pedał ekspresji lub przełącznik nożny)
- gniazdo wejściowe sterujące 3,5 mm do połączenia z kompatybilnymi urządzeniami Source Audio
- kompatybilny z aplikacją Neuro Mobile (zawiera kabel TRS 3,5 mm do 6,3 mm do połączenia z urządzeniem mobilnym)
- w zestawie zasilacz 9 V DC, polaryzacja 300 mA (-) środkowa, kabel przejściowy 3,5 mm na 6,3 mm, kabel USB typu A na USB typu B
- pobór prądu 200 mA
- wymiary (G x S x W) 114 mm x 114 mm x 51 mm
- waga 450 g