Wczytuję dane...

MOD Audio Dwarf Profiler

2179,00 PLN
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godziny
   
 
 

NOWOŚĆ - Mod stworzył razem z AIDA wtyczkę opartą na AI - AIDA X która pozwala zgrywać profile wzmacniaczy i efektów, profilowanie takie jak w Tonex i Quad Cortex. Użytkownicy MOD plus zespół MOD dodają coraz więcej darmowych profili wzmacniaczy, brzmienia Fendera Deluxe i Twin powalają! Jako użytkownik Dwarf i Tonex, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jakość brzmień taka sama, z tym, że Dwarf ma w sobie kilkaset innych efektów, profesjonalne loopery Looperlative i masę innych cukierków.

 

MOD Audio Dwarf to procesor instrumentalny inny niż wszystkie. Dwarf jest inny ponieważ daje o wiele większe możliwości kształtowania brzmienia niż inne "multiefekty". Dwarf zbudowany jest w oparciu o pluginy, także prócz standardowych symulacji wzmacniaczy, paczek, efektów Dwarf posiada masę wtyczek MIDI, CV oraz moduły brzmień MIDI (jest nawet wtyczka MIDI z możliwością wgrywania plików sf2).

 

Dwarf posiada 2 wyjścia USB, jednym podłączamy się do telefonu lub PC w celu tworzenia pedalboardów, drugie można wykorzystać do podłączenia praktycznie każdego sprzętu MIDI, np klawiaturę midi, klawiaturę nożną, kontroler midi - np. Source Audio Hot Hand, Tec Control Breath Controller, lub sterownik MIDI. Dwarf posiada midi learn, także przypisywanie komunikatów midi do wybranego parametru efektów nie wymaga tajemnej wiedzy, jest dziecinnie proste.

 

Do dwarfa można w jednym momencie podłączyć np klawiaturę midi plus gitarę i bas, dodatkowo każdy z z instrumentów może mieć indywidualny zestaw efektów/symulacji i może zostać wewnątrz Dwarfa dowolnie zmiksowany, jedynym ograniczeniem jest CPU Dwarf.

 

Podłączając klawiaturę nożną midi - oprócz korzystania z modułów midi (również można korzystać z więcej niż jednego na raz), można dodać midi chord/ lub arpeggiator, który z np. dźwięku C zrobi cały akord plus zagra go arpeggiem - genialna rzecz do akompaniamentu - gitara w rękach a pod nogą akordy pianina lub syntezatora!

 

Jeśli chodzi o wtyczki CV - otwierają drzwi do świata syntezatorów modularnych. Przy pomocy wtyczek CV można np.:

- przy pomocy siły ataku w struny regulować nasycenie wybranego parametru efektu/ów (np. mix reverbu, natężenie gain w dowolnym efekcie overdrive)

- CV LFO podłączone zgodnie z zadanym tempem i wybranym przebiegiem reguluje wartość wybranego parametru dowolnego efektu/wzmacniacza/dowolnej wtyczki.

 

Przy pomocy CV można stworzyć plugin, który poprzez naciśnięcie footswitcha płynnie reguluje dany parametr, coś takiego jak w digitech ricochette tyle, że można przypisać go do dowolnego parametru w dowolnej wtyczce/efekcie/symulacji. Także pod noga można mieć "pedał" ekspresji ale bez pedału ekspresji ;)

 

Dwarf oparty jest o pluginy, których obecnie jest ponad 400. Większość z nich jest darmowa - pobiera się je ze sklepu pluginów poprzez edytor na PC lub telefonie. W ofercie znajdziemy oprócz standardowych efektów rozbudowane loopery (kilka różnych modeli, z różnymi możliwościami):

- file loader umożliwiający wgranie plików audio i korzystanie z nich jako jedna ze ścieżek - oczywiście jednocześnie mozna korzystać z wejsć audio i midi,

- midi loader - umożliwiający wgranie nutek midi i odtwarzanie/przetwarzanie,

- oprócz standardowego IR CAB, czyli wtyczki, która odtwarza impulsy paczek gitarowych (można skorzystać z symulacji w Dwarf lub wgrać swoje impulsy) jesr również IR Convoler Reverb, czyli wtyczka, która wykorzystuje impulsy reverbów. W Dwarfie znajdziemy darmowy IR Reverb z kilkunastoma różnymi impulsami reverbów , można też wgrywać zewnętrzne impulsy, których w sieci są tysiące, zarówno darmowe i płatne. IR reverbs pozwala dołożyć do ścieżki pogłosy "pobrane" ze znanych hal czy sal koncertowych. W sieci można znaleźć również impulsy stworzone cyfrowo, bardzo nietypowe pogłosy, który nie uzyskamy z żadnego efektu typu reverb.

 

Dwarf to zdecydowanie efekt dla osób kreatywnych, chociaż do standardowego zastosowania jako stomp box z symulacjami i efektami też sprawdzi się doskonale.

 

Efekt wyposażony jest w:

- dwa wejścia z regulacją gain

- dwa wyjścia z regulacją gain

- MIDI IN i OUT w postaci 1/8 TRS - należy dokupić adaptery do wyjść MIDI Din typu A

- wyjscie słuchawkowe 1/8"

- USB B - służące do podłączenia Dwarf z PC lub telefonem

- USB A - służące do podłączania klawiatur MIDI, sterowników lub kontrolerów,

- Control Chain Port - gniazdo służące do podłączenia opcjonalnego footswitch lub pedału ekspresji MOD Audio.

 

Jako, że efekt nie ma typowego wejścia na pedał ekspresji - istniej możliwość podłączenia pedału ekspresji poprzez usb lub midi, można wykorzystać praktycznie każdy sterownik midi aby rozszerzyć Dwarfa o kilka dodatkowych przycisków oraz pedał ekspresji. Polecam tani sterownik MIDI CHocolate, który mozna dostać na Ali za 150 pln -posiada 4 przyciski oraz wejście na pedał ekspresji, z Dwarfem można połaczyć go przy pomocy wyjścia usb (przetestowałem osobiście, działa znakomicie).