Wczytuję dane...

Strymon Riverside

1489,00 PLN
Model: Riverside
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność
Producent: Strymon
   
 
 

Riverside to najnowszy efekt ze stajni Strymona!  W końcu doczekaliśmy się przesteru z prawdziwego zdarzenia od Strymona.  Efekt może być sterowany MIDI przy pomocy opcjonalnego kabla Strymon EXP. Przy pomocy MIDI istnieje możliwość zapamiętania do 300 presetów przy pomocy komunikatów PC!!

 

Riverside ne jest kopią żadnego wzmacniacz/efektu, lecz autorską wizją overdrive/distortion Strymona.

 

Pytanie brzmi: jak to gada i  czemu strymon ma być lepszy od inny drivów, w większości sporo tańszych.

 

Riverside został "wyposażony" w brzmienie zdecydowanie vintage, ma coś w sobie z tubescreamera, smaczek w postaci wysokiego środka, który jednak jest bardzo przyjemny dla ucha i nie kaleczy uszu. Siła strymona polega w tym, że korekcja i kazda gałka ma tak ustawiony zakres, że zawsze brzmi to dobrze. Korekcja bas, mid, treble działa perfekcyjnie i nie da sie źle ustawić. Nawet jeśli ścągniemy treble do zera dalej mamy bardzo czytelną barwę, jednocześnie odkręcając bass na maksa dalej nie ma kluchy, tylko czytelna barwa. Na dużym gainie pojawia się masa harmonicznych, power chordy tworzą ścianę dżwięku, poszczególne dżwięki akordów bardzo dobrze kleją się ze sobą. Dzięki Favorite Switch zapiszesz jedno ulubione ustawienie, do którego możesz wracać niezależnie od aktualnego ustawnienia efektu - do dyspozycji sa jakby 2 kanały.

 

Riverside to nie jest efekt, który ma jeden sweet spot i jedno świetne brzmienie, wykręcić można setki brzmień.

 

Jak zwykle chłopaki ze strymona odrobili lekcje i zaproponwali coś nowego, Riverside oferuje o wiele więcej niż inne przestery. Oczywiscie charakter brzmienia czy się podoba czy nie jest kwestią indywidualną, ale sam efekt ma ogromne możliwości.

 

Trochę technikalii:

- wyjście In Out

- wejście na przełącznik załączający podbicie sygnału do 6 dB - regulację podbicia mamy pod gałką Level (tzw secondary function - przytrzymując obydwa footswitche na raz)

- wejście na pedał ekspresji - umożliwia kontrolę kązdej gałki w efekcie

- przełącznik Presence - trzy poziomy prezecji

- przełącznik Gain (mało lub dużo)

- przełącznik Push (normalnie lub z uwypuklonym środkiem)

- noise reduction, czyli bramka szunów, regulacja poziomu znajduje się pod gałką Drive (tzw secondary function - przytrzymując obydwa footswitche na raz)

- 3 drozna korekcja Bass, Middle, Treble

- Favorite switch - zapamietuje jedno ustawienie efektu.

- wyprodukowany w USA