Wczytuję dane...

Zasilacze

Profesjonalne zasilanie efektów gitarowych

Każdy profesjonalny gitarzysta prędzej czy później stanie przed bardzo skomplikowanym problemem - wypakowany różnymi efektami pedalboard może i prezentuje się bardzo efektownie, ale bez odpowiedniego zasilania jest praktycznie bezużyteczny. Bardzo wielu początkujących gitarzystów wydaje krocie na wysokiej klasy efekty, ale całkowicie bagatelizuje kwestie ich zasilania. Warto pamiętać o tym, że prawidłowy dobór zasilacza do efektów to nie tylko gwarancja bezpiecznej i bezawaryjnej pracy, ale co najważniejsze najlepsza gwarancja poprawnego brzmienia naszego urządzenia.

Idealny zasilacz do efektów

Prąd wbrew wszelkim pozorom ma bardzo duży wpływ na brzmienie efektów, a co warte uwagi dla wielu gitarzystów jest elementem krytycznym, który warunkuje optymalną możliwość brzmienia poszczególnych efektów. Jeszcze kilka lat temu, aby kupić porządny zasilacz do efektów gitarowych trzeba było naprawdę nieźle się namęczyć. W mniejszych miastach kupienie odpowiedniego zasilacza graniczyło tak naprawdę z cudem. W bardzo wielu sytuacjach jedynym rozwiązaniem było przerobienie modeli, które dostępne były w sklepie elektronicznym. Dzięki kilku przeróbkom można było zbliżyć się chociaż na trochę do pożądanych parametrów pracy, które zalecane były przez producentów. W dzisiejszych czasach sytuacja całkowicie się odwróciła. Obecnie produkowane są zasilacze, które przeznaczone są specjalnie do pracy z nowoczesnymi efektami gitarowymi. Dzięki dobrze dobranemu zasilaczowi możemy zapewnić sobie pełną kompatybilność, a przede wszystkim brak niemiłych niespodzianek podczas gry.

Jaki zasilacz do efektów jest najlepszy?

W dzisiejszych czasach wybór zasilaczy jest tak duży jak wybór samych efektów, dlatego też początkujący gitarzyści mogą mieć naprawdę bardzo duży problem, aby zakupić odpowiedni zasilacz do efektów gitarowych. Pamiętać należy o tym, że niewłaściwa konfiguracja nie tylko może rozczarować podczas pracy, ale co gorsze może całkowicie uszkodzić zasilanie urządzenia, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządny zasilacz do efektów z najwyższej światowej półki.

Łączenie kilku efektów

Jeżeli korzystamy wyłącznie z jednego efektu, to tak naprawdę bardzo łatwo dobrać do niego niezawodny zasilacz. Problem pojawia się w sytuacji jak posiadamy dwa lub więcej efektów. Skompletowanie dobrze działającego pedalboardu to wielka sztuka, dlatego też jeżeli sami nie czujemy się na siłach, to warto skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów. Doświadczony sprzedawca powinien podpowiedzieć nam jaki zasilacz do efektów gitarowych wybrać, aby w 100% zaspokoił nasze indywidualne oczekiwania.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów