Wczytuję dane...

Roger Mayer Page-1 Classic

899,00 PLN
1299,00 PLN
Oszczędzasz 400.00 PLN
Model: Page-1 Classic
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

W 1964 r Roger Mayer zaprojektował swój pierwszy fuzz, którego użytkownikiem został m.in Jimi Page oraz Big Jim Sullivan. Z dumą informujemy, że po 40 latach tenże fuzz znowu jest dostępny! Efekt zbudowany jest w oparciu o selekcjonowane germanowe tranzystory oraz posiada tą samą sekcję przesterowania co pierwowzór z 1964 roku.

Dodatkowa gałka Tone to pasywna regulacja brzmienia efektu, która dodaje "grubości" oraz głębi brzmieniu,  nie koloryzując jednocześnie brzmienia gitary.

Page-1 posiada wszystkie udogodnienia  efektów RM z serii Classic, w tym wyjście Hard Wired oraz 2 wyjścia Buforowane oraz małą obudowę, idealnie wpasowującą się w dzisiejsze upchane efektami pedalboardy.

Page-1 posiada 3 wyjścia, które pracują w różnych konfiguracjach. Jedno z nich to wyjście HARD WIRE, dwa kolejne zaś to symetryczne / zbalansowane wyjścia TRS pozwalające na dalekie przesyłanie sygnału bez straty jakości. Te dwa symetryczne wyjścia są identyczne i automatycznie zostają odłączone od urządzenia w memencie, gdy w wyjściu HARD WIRE znajduje sie wtyczka. Oznacza to, iż użytkownik ma wybór, którego wyjścia woli używać, i w zależności od sytuacji i konfiguracji sprzętowej może zdecydować, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Choć teoretycznie mniej szumów mają wyjścia symetryczne, zwłaszcza w przypadku używania dłuższych kabli, usłyszeć różnicę nie jest łatwo.

Praca w różnych konfiguracjach polega na przełączaniu się między wyjściami: 1. Gdy w wyjściu HARD WIRE ( HW OUT1 ) nie ma żadnej wtyczki: Wejście bufora jest połączone poprzez gniazdo ( HW OUT1 ) do przełączanego za pomocą przełącznika nożnego wyjścia 'z efektem' lub 'true bypass'. Skutkiem tego przełącznik nożny działa także na wyjścia buforowane BF OUT2 i BF OUT3.

2. Gdy w wyjściu HARD WIRE ( HW OUT1 ) jest wtyczka: Wejście do bufora jest wówczas odłączone i na wyjściach buforowanych BF OUT2 i BF OUT3 nie pojawia się żaden sygnał. Wyjście Hard Wire Output ( HW OUT1 ) reaguje na zmiany przełącznika nożnego ( 'z efektem' lub 'true bypass'). W trybie tym 'true bypass' polega na bezpośrednim połączeniu pomiędzy wejściem a wyjściem, bez żadnych elementów pośredniczących.

Wskaźniki LED: Diody Led wskazują status pracy efektu. Z kolei jasność świecenia diody wyraża stopień naładowania baterii - gdy gaśnie jest to znak, iż należy baterię zmienić. 

Długotrwała praca baterii: Efekt ten pobiera zaskakująco mało prądu - w trybie bypass 1.18mA, zaś w trybie pracy efektu 1.50mA. W przypadku zastosowania baterii alkalicznych pozwala to na pracę powyżej 150 godzin na jednej baterii.