Wczytuję dane...

Fulltone OCD V2

725,00 PLN
Model: OCD
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Fulltone
   
 
 

OCD to pedał typu Overdrive stworzony przez inżynierów Fulltone na własne potrzeby a następnie wprowadzony do produkcji. Jest odpowiedzią na rozczarowanie muzyków dostępnymi na rynku efektami tego typu, które niszczą składowe harmoniczne, „zabijają“ brzmienie zarówno gitary jak i dobrego wzmacniacza.

Podczas używania Obsessive Compulsive Drive, przy dużej głośności wprawne ucho gitarzysty wychwyci nie tylko fundamentalne nuty ale 4, 5, nawet 6 dodatkowych składowych dźwięków, które wpadają w sprzężenie. To efekty znane z nagrań m.in. James Gang, the Beatles, AC/DC, Free i tym podobnych.

Po zmniejszeniu poziomu dźwięku na gitarze, otrzymujemy kolejną, ogromną porcję dźwięków dostępnych pod naszymi palcami. Czyste, wyraźne dźwięki, przy czym góra i dół pasma pozostają nietknięte. Dzięki temu Tele wciąż brzmi jak Tele a Les Paul jak Les Paul.

Do tej pory użycie pedału Overdrive wiązało się z utratą wszystkiego co charakterystyczne w dobrym wzmacniaczu. Przestawał być tak wrażliwy, zanikały składowe harmoniczne. Dla wybrednych gitarzystów użycie takiego pedału było zawsze pewnym kompromisem… Aż do dziś. Producenci z Fulltone stworzyli pedał, który odpowiada ich własnym wymaganiom jako wrażliwych muzyków, więc powinien sprostać wymaganiom wszystkich.