Wczytuję dane...

Strymon Sunset Dual Overdrive Midnight

1499,00 PLN
Model: Sunset
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Strymon
   
 
 

Po wielkim sukcesie pierwszego przesteru Riverside, Strymon poszedł za ciosem i stworzył kolejny doskonały efekt. Tym razem mamy do czynienia z symulacją przesterów zbudowanych na diodach, a dokładnie z 6 symulacjami.

 

Sunset, tak jak w przypadku Riverside zostal zbudowanu w oparciu o technologie analogowo cyfrową. Tak jak w Riverside, nieważne jak ustawisz gałki, zawsze otrzymujesz bardzo dobre brzmienie, nawet przy skrajnych ustawieniach.

 

Kanał A oferuje 3 rodzaje przeterów: GE, Texas oraz Treble.

 GE - to lekki overdrive zbudowany na germanowych diodach. Sygnał jest równoległy do sygnału czystego gitary, także przy mniejszym ustawieniu drive, wyeksponowana zostaje czyte brzmienie gitary. GE sprawia, ze gitara z singlami brzmi tłusto. Podkręcając drive brzmienie staje się bogate w niski środek.

 

Texas - łagodny i dynamiczny overdrive. Texas bardzo mocno szanuje bazowe brzmienie gitary, podkręcając drive, gitara dalej zachowuje swoje brzmienie, gitara brzmi tłuściej z lekką górką w średnicy.

 

Treble - treble booster, ktory redukuje bas w miarę odkręcania galki drive. Świetnie sprawdzi się w dopalaniu przesteru z pieca lub innego drivu, który ma tendencje do zamulania brzmienia/

 

 

Kanał B oferuje również 3 rodzaje przeterów: 2stage, Hard, JFet.

 

2stage - bogaty overdrive ze sporym zapasem gainu. EQ 2stage pozwala zachować niskie pasmo jednocześnie dodając mięsa, przez co skutecznie dopala wzmacniacz. 2stage świetnie sprawdza się zarówno przy lekkim drivie jak i przy dużej saturacji.

 

Hard - jak sama nazwa sugeruje, to przester o dużym zapasie gainu. Odkręcając galke drive na maxa wchodzimy w terytoria fuzzów. Przy niższym drivie, Hard brzmi dosyć łagodnie, zupełnie inaczej niż przy wysokim ustawieniu gainu - bardzo wszechstronny drive!

 

JFet - clean boost, który dodaje "ciała" brzmieniu. Jednocześnie zapewnia dynamikę i reakcję na artykulację, spotykaną tylko w obwodach opartych na JFetcie. Podkręcając drive, brzmienie staje się cieplejsze i bardziej okrągłe. JFet jest świetną opcją dla kogoś, którego wzmacniacz potrzebuje ciutkę czegoś ekstra, żeby zabrzmiał tak jak trzeba.

 

Sunset został zoptymalizowany pod względem łączenia kanałów A i B. Z tyłu efektu znajduje się przełącznik pozwalający ustawić kolejność, w której sygnał płynie przez obydwa kanały: A>B, B>A lub A+B - sygnal płynie rownolegle przez kanał A i B. 6 brzmień plus możliwość stackowania kanałów, dostarcza ogromne możliwości kreowania brzmienia.  

 

Z tyłu Sunseta znajdziemy standardowe wejście i wyjście, wejście na pedał ekspresji (pozwalający kontrolować każdą gałkę lub kombinacje galek) oraz wyjście Fav, pozwalający podłączyć Favorite Switch zapamiętujący jedno ustawienie efektu oraz umożliwiający sterowanie kanałami w efekcie przy pomocy zewnętrznego sterownika.

 

Z tylu jest również Bright Switch pozwalający dostosować efekt do każdego wzmacniacza, w zależności od jego charakterystyki (ciemny, jasny).

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...