Wczytuję dane...

DiMarzio Tone Zone S DP189

339,00 PLN
Model: 2079
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność
Producent: DiMarzio
   
 
 
Mamy na stanie również oryginalne puszki na single z dimarzio w kolorach - biały/ czarny/ kremowy.
Po zakupie wystarczy że napiszesz jaki kolor puszki pickupa Cię interesuje - zamienimy na taką jaką potrzebujesz bez żadnej dopłaty.

Tone Zone S to zmniejszona do wielkości pickupa do Stratocastera wersja Tone Zone - to samo brzmienie co w humbuckerze! Jeśli porówna się specyfikację tone zone w humbucekrze od razu widać, ze specyfikacja się znacząco różni od wersji do Strata. Cały trick bowiem polega na tym, aby wersja S brzmiała w stratocaterze tak jak w gitarze z humbuckerami, a że pickup w stracie jest ustawiony pod kątem i ogólnie charakterystyka strata jest specyficzna trzeba trochę "pokręcić" charakterystyką tonalną przetwornika, aby uzyskać dobry efekt. Tone Zone S ma bardzo dużo środka i basu, mało natomiast góry. Mniejsza ilość góry rekompensowana jest przez ustawienie pickupa w stracie, czyli na strunach wiolinowych jest bliżej mostka, więc pickup ma lekko cofniętą górę, co pozwala uzyskać zbalansowany sound bez świszczącej góry.

Pickup idealnie sprawdza się w grze z przesterem. Jednocześnie rozłączając cewkę można uzyskać stratocasterowską szklankę.

Główne cechy:

  • magnes ceramiczny
  • wyprowadzenie cztero-żyłowe
  • poziom wyjściowy - 300
  • rezystancja -12,39