Wczytuję dane...

DiMarzio Paul Gibert Setup Transport Free!

1399,00 PLN
Model: 1697
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: DiMarzio
   
 
 
W skład setu wchodzą pickupy: Injector Neck, Area '67, Injector Bridge.
Ponadto zestaw zawiera: płytkę, potencjometry, przełącznik oraz gniazdo. Wszystkie podzespoły są już ze sobą połączone. Płytka jest na 11 wkrętów.

DiMarzio Injecor to owoc współpracy DiMarzio z niejakim Paulem Gilbertem (MR. BIG, Racer X). Możliwości pickupa można usłyszeć na płycie "Fuzz Universe".

Injector Neck ma raczej nowoczesny niż vintagowy sound. Pickup jest głośniejszy i ma cieplejszy sound niż standardowe single - i jest oczywiście bezszumowy, co przede wszystkim na przesterze docenisz ;) Pickup został stworzony dla wirtuoza gitary, którego solówki mają często "dosyć" szybkie tempo więc świetnie zagra na hi hainie, jego dźwięk nie muli ani nie jest cienki. Z drugiej strony na cleanie brzmienie jest bardzo zbalansowane i pomimo dosyć dużego sygnału wyjściowego nie prędko się przesterowuje.

Injector Bridge to jeden z najmocniejszych singli w katalogu DiMarzio (185 mV) z sześcioma indywidualnymi nadbiegunnikami. Jego brzmienie zasadniczo różni się od brzmienia pickupów vintage single coil - góra jest jasna ale nie szklista, dół jest zwarty i dobrze zdefiniowany. Pickup został tak zaprojektowany, aby równie dobrze brzmiał  grając arpeggio jak i power chordy, jednocześnie dźwięk nie zamula i nie jest skompresowany.

Festiwal Monterey POP w roku 1967 stał się punktem zwrotnym w amerykańskiej muzyce. Na festiwalu na dobre rozbłysła gwiazda niejakiego Jamesa Marshalla Hendrixa, cały świat zakochał się w tym kąśliwym i drucianym soundzie strata. Area '67 bazuje właśnie na tym brzmieniu, dużo kąśliwej góry, dalej jednak miłej dla ucha.

Pickupy mają zredukowane pole magnetyczne o około 40% w stosunku do standardowych singli, które sprawia, że pickup bardzo szybko reagują na uderzenie w struny, a co jest bardzo istotne w przypadku grania bardzo szybkich przebiegów.

Na płycie Fuzz Universe Paul używał setu złożonego z Injectora Neck, Bridge oraz Area 67 w środkowej pozycji. Single Injector są o wiele głośniejsze niż Area 67, jednak w pozycji przełącznika 2 i 4 można uzyskać bardzo dobre brzmienia. Area 67 dostarcza setowi w pozycji przełącznika 3 vintagowe brzmienie co świetnie uzupełnia nowoczesne brzmienie Injectorów.