Wczytuję dane...

DiMarzio Injector Neck DP422 Paul Gilbert

309,00 PLN
Model: 1694
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: DiMarzio
   
 
 
DiMarzio Injecor to owoc współpracy DiMarzio z niejakim Paulem Gilbertem (MR. BIG, Racer X). Możliwości pickupa można usłyszeć na płycie "Fuzz Universe".

Injector Neck ma raczej nowoczesny niż vintagowy sound. Pickup jest głośniejszy i ma cieplejszy sound niż standardowe single - i jest oczywiście bezszumowy, co przede wszystkim na przesterze docenisz ;) Pickup został stworzony dla wirtuoza gitary, którego solówki mają często "dosyć" szybkie tempo więc świetnie zagra na hi hainie, jego dźwięk nie muli ani nie jest cienki. Z drugiej strony na cleanie brzmienie jest bardzo zbalansowane i pomimo dosyć dużego sygnału wyjściowego nie prędko się przesterowuje.

Pickup ma zredukowane pole magnetyczne o około 40% w stosunku do standardowych singli, które sprawia, że pickup bardzo szybko reaguje na uderzenie w struny, a co jest bardzo istotne w przypadku grania bardzo szybkich przebiegów.

Na płycie Fuzz Universe Paul używał setu złożonego z Injectora Neck, Bridge oraz Area 67 w środkowej pozycji. Single Injector są o wiele głośniejsze niż Area 67, jednak w pozycji przełącznika 2 i 4 można uzyskać bardzo dobre brzmienia. Area 67 dostarcza setowi w pozycji przełącznika 3 vintagowe brzmienie co świetnie uzupełnia nowoczesne brzmienie Injectorów.

Główne cechy:
  • magnes Alnico 2
  • wyprowadzenie cztero-żyłowe
  • poziom wyjściowy - 160
  • rezystancja - 8,56 kOhm