Wczytuję dane...

Dimarzio Fred F-spaced DP153

309,00 PLN
Model: 325
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: DiMarzio
   
 
 
Fred pierwotnie miał być odpowiednikiem pickup'a PAF Pro z podbitym środkiem. Jednak powstał pickup oferujący o wiele więcej! Fred pokazuje swoje pełne możliwości na przesterze - dźwięk jest bogaty w harmoniczne, jest zadziorny i ma niezły pazur :-) Pickup jest bardzo czuły na atak, sprawdzi się zarówno w grze solowej, jak i rytmicznej. Wiele humbuckerów traci selektywność i muli w miarę podkręcania gainu. Z Fred'em jest dokładnie odwrotnie - w miarę podkręcania gainu staje się jeszcze bardziej selektywny, jasny i kąśliwy.

W swojej gitarze Jackson DXMG mam zamontowany set Fred + PAF Pro. Jakość i wielość brzmień jakie można dzięki tym pickupom uzyskać jest naprawdę porażająca! Dodatkowo bardzo polecam zamontować w gitarze potencjometr push-pull, który rozłącza cewki w humbuckerach. Nie uzyskamy dźwięku a'la strat - lecz TRUE strat! Rewelacja!!!

F-spaced - oznacza, że pickup ma szersze rozstawienie nadbiegunników (odpowiednik trembucker'a Seymour Duncan'a). F-spaced został zaprojektowany do gitar z rozstawem strun szerszym niż tradycyjny gibson'owski (głównie do gitar z mostkami floyd rose oraz gitar Fender,) po to, aby poszczególne struny leżały dokładnie nad nadbiegunnikami, dzięki czemu skrajne struny mają taki sam poziom głośności ja pozostałe.

Od wielu lat Fred jest podstawowym pickupem mostkowym Joe Satrianiego, większość jego nagrań zostało nagrane przy użyciu właśnie tego pickup'a.

Pickup rekomendowany  pod mostek, ale sprawdzi się także bardzo dobrze pod gryfem, szczególnie w połączeniu z pickupami: Norton, Tone Zone, czy Evolution.

Główne cechy:
- wyprowadzenie czterożyłowe
- magnes AlNiCo 5
- sugnał wyjściowy 305
- rezystancja 10.38 K