Wczytuję dane...

Dimarzio Super Distortion DP100

299,00 PLN
Model: Super Distortion
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: DiMarzio
   
 
 

Super Distortion został zaprezentowany po raz pierwszy w 1972 rok. Został tak zaprojektowany, aby maksymalnie "dopalić" piec lampowy. Pickup ten wyznacza standard klasycznego rockowego brzmienia, które inne firmy starają się naśladować. Super Distortion pozwala uzyskać ścianę dźwięku - nie ważne czy grasz pojedyncze dźwięki czy power chord'y! Jest bardzo uniwersalnym pickup'em - świadczyć o tym mogą nazwiska gitarzystów, którzy używają Super Distortion - od Al Di Meoli po Paula Gilberta! Wyprowadzenie cztero-żyłowe pozwala na rozłączanie cewek - dzięki czemu można uzyskać dźwięk a'la Strat, oraz połączenie równoległe - umożliwiające uzyskać dźwięk podobny do rozłączonych cewek, ale jednak bardziej "humbuckerowy" z nutą hollowbody :)
Pickup rekomendowany pod mostek. W przypadku grania na wzmacniaczu low-gain'owym  nadaję się także pod gryf. Super Distortion szczególnie nadaje się do zamontowania w gitarach solidbody. W gitarach semi i hollow body może być trudny do kontrolowania ze względu na sprzężenia.

W swoich gitarach Super Distortion zamontowany  mają m.in.:
- Ace Frehley
- Adam Langley
- Adrian Smith
- Al Di Meola
- Aurelien Budynek
- Brian Baher
- Paul Gilbert i wielu innych..

Główne cechy:

  • magnes ceramiczny
  • wyprowadzenie cztero-żyłowe
  • poziom wyjściowy - 425
  • rezystancja -13,68


Jeśli potrzebujesz pickup Dimarzio, którego nie mamy aktualnie w ofercie - daj znać! Mamy możliwość zamówienia dla Ciebie, każdego pickup'a jakiego potrzebujesz - także jeśli chodzi o kolor. Wprawdzie czas oczekiwania się wydłuży, ale warto poczekać trochę dłużej na pickup odpowiadający Twoim wymaganiom!