Wczytuję dane...

Dimarzio Super Distortion DP100 F Spaced White

369,00 PLN
Model: Super Distortion
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: DiMarzio
   
 
 

Super Distortion został zaprezentowany po raz pierwszy w 1972 rok. Został tak zaprojektowany, aby maksymalnie przesterować piece lampowe. Pickup ten wyznacza standard klasycznego rockowego brzmienia, które inne firmy starają się naśladować. Super Distortion pozwala uzyskać ścianę dźwięku - nie ważne czy grasz pojedyncze dźwięki czy power chord'y! Jest bardzo uniwersalnym pickup'em - świadczyć o tym mogą nazwiska gitarzystów, którzy używają Super Distortion - od Al Di Meoli po Paula Gilberta! Wyprowadzenie cztero-żyłowe pozwala na rozłączanie cewek - dzięki czemu można uzyskać dźwięk a'la Strat, oraz połączenie równoległe - umożliwiające uzyskać dźwięk podobny do rozłączonych cewek, ale jednak bardziej "humbuckerowy" z nutą hollowbody :)
Pickup rekomendowany pod mostek. W przypadku grania na wzmacniaczu low-gain'owym  nadaję się także pod gryf. Super Distortion szczególnie nadaje się do zamontowania w gitarach solidbody. W gitarach semi i hollow body może być trudny do kontrolowania ze względu na sprzężenia.

 

F-spaced - oznacza, że pickup ma szersze rozstawienie nadbiegunników (odpowiednik trembucker'a Seymour Duncan'a). F-spaced został zaprojektowany do gitar z rozstawem strun szerszym niż tradycyjny gibson'owski (głównie do gitar z mostkami floyd rose oraz gitar Fender,) po to, aby poszczególne struny leżały dokładnie nad nadbiegunnikami, dzięki czemu skrajne struny mają taki sam poziom głośności ja pozostałe.
 
W swoich gitarach Super Distortion zamontowany  mają m.in.:
- Ace Frehley
- Adam Langley
- Adrian Smith
- Al Di Meola
- Aurelien Budynek
- Brian Baher
- Paul Gilbert i wielu innych..
 
Główne cechy:

  • magnes ceramiczny
  • wyprowadzenie cztero-żyłowe
  • poziom wyjściowy - 425
  • rezystancja -13,68
Polecamy