Wczytuję dane...

Klon Klona z EQ - Rockett Rockway Archer

Klon Klona z EQ - Rockett Rockway Archer

Rockway Archer - klon Klona Centaura z graficznym equalizerem. Muszę przyznać, że sam bym tego lepiej nie wymyślił! Dodam tylko, że efekt jest autorstwa nie byle jakich leszczy, tworzących marne kopie na dalekim wschodzie, lecz gości, którzy naprawdę znają się rzeczy. Niejeden efekt z logo Rockett przegralem i prawie zawsze poczułem ten thrill, dylemat - "czy właśnie nie odnalazłem swojego świętego grala?"

 

Efekt jest sygnowany przez Steviegi Stevensa - dla jednych sprzętowa dz%$ka (jeśli chodzi o endosment sprzętu), dla innych legendarny gitarzysta, dla mnie jedno i drugie.

 

Nie raz ogrywałem Archera, i nie powiem dobre to jest. Bardzo lekkie zniekształcenie, lekki smaczek do bazowego brzmienia gitary. Dodajmy do tego 6 punktowy graficzny equalizer i mamy Świętego Grala :D

 

Rockway na pokładzie ma 2 gałki: Volume i Gain plus 6 suwaków. Każdy z nich podbija bądź obcina dane pasmo w zakresie 18 dB - czyli zakres działania bardzo duży. Każdy suwak, oprócz podbicia/obcięcia danego pasma dodaje także trochę głosności, Rockway bardzo skutecznie potrafi wybic sie w miksie.

 

Slidery regulują poszczególne pasma:

Band 1 – 100 Hz Far Left
Band 2 – 200 Hz
Band 3 – 400 Hz
Band 4 – 800 Hz
Band 5 – 1.6K
Band 6 – 3.2K Far Right

 

Efekt wewnątrz obudowy dubluje napiecie, którym jest zasilany (w tym przypadku 9V, i ani volta wiecej bo bedzie pożar) także w środku podzespoły jadą na 18V co ma niebagatelny wpływ na dynamikę i headroom efektu.

 

Na razie pozostaję w fazie gdybania, bo efekt będę miał w połowie Marca, ale coś czuję, że jest to strzał w dziesiątkę.

 

Cena bedzie oscylować w granicach 1200 zł.