Catalinbread Valcoder

889,00 PLN
Model: 2155
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność
Producent: Catalinbread
   
 
Valco przez lata produkował wzmacniacze gitarowe, głównie dla innych firm, takich jak Supro, Gretch, czy National. Firma produkowała głównie wzmacniacze o małej mocy, które oprócz świetnego brzmienia posiadały często wbudowane bardzo dobrej jakości lampowe tremolo. Tremolo w Valco było hipnotyzujące oraz umożliwiało uzyskanie ostrego i szybkiego tremola. Razem z lampowym lekkim przesterem jakiego dostarczał wzmacniacz tremolo brzmiało bardzo perkusyjnie i tworzyło niepowtarzalny klimat.
 
 
Valcoder został zaprojektowany tak, aby jak najwierniej odtwarzał zarówno charakter tremola jak i lampowe przełamanie barwy. Gałka Input i Output pozwala ukręcić od czystego po ziarniste, brudne przesterowane tremolo.
 
 
Valcoder został zbudowany o analogoy obwód LFO, dokładnie jak w oryginale z lat '60.
 
 
Skręcając gałkę Speed i Depth skrajnie w lewo Valcoder może posłużyć jako doskonałej jakości booster podbijając głośność o 10 dB oraz dodając lampowego brudu.
 
Efekt może pracować na zasilaniu z zakresu od 9 do 18V. Na 9V efekt będzie miał więcej kompresji, oraz łagodniejszy atak. Przy 18V Valcoder będzie głośniejszy, z większym headroomem oraz szybszym atakiem.