Roger Mayer Vision Wah Special Transport Gratis!

2538,00 PLN
Model: 492
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

Roger Mayer Vision Wah Special to drugie już urządzenie z serii kontrolerow nożnych Vision Low Line. Pedał ten umożliwia gitarzyście natychmiastowe przełączanie pomiędzy funkcjami wah i volume. Ergonomiczna, płaska konstrukcja oraz wyjątkowo płynny sposób pracy zachęcają gitarzystów do używania obu funkcji w nowy, kreatywny sposób; ta współczesna ewolucja opracowanego 40 lat temu efektu pozbawiona jest bowiem opornej mechaniki i niepotrzebnych przełączników. Roger Mayer ma ogromne doświadczenie w projektowaniu układów wah-wah, co pozwoliło mu stworzyć urządzenie charakteryzujące się brzmieniem znanym z „Band of Gypsys“ oraz posiadające regulację głośności o zmiennej skali, zamknięte w ergonomicznej i wygodnej obudowie. Gitarzyści mogą teraz wyrażać siebie bez żadnych ograniczeń.

  Regulacje na przednim panelu:

Wah Sweep:
Płynna regulacja częstotliwości filtra wah. Pozwala odkryć brzmienia wah opracowane na trasę koncertową Jimiego Hendrixa „Band of Gypsys“.

Wah blend:
Regulacja ta pozwala na ustalenie proporcji czystego sygnału z gitary do sygnału zmodyfikowanego przez efekt, pozwala na regulację głębokości efektu wah oraz dobroć filtra (Q).

 

Pozostałe regulacje:

Regulowany zakres kontroli głośności
Obrotowy potencjometr znajdujący się na spodzie urządzenia pozwala wyregulować głośność sygnału gdy pedał znajduje się w pozycji podniesionej.

Czułość przełącznika bypass:
Siłę, z jaką należy nacisnąć aby aktywować bypass ustawia się elektronicznie na płytce urządzenia.

Bypass Mode:
Dostępne są 2 tryby pracy, wybierane za pomocą zworek na płytce urządzenia:
Tryb 1 = AUTO: umożliwia przełączanie między WAH i VOLUME
Tryb 2 = WAH: umożliwia przełączanie między WAH i BYPASS

Praca pedału:
Nylonowe łożysko o regulowanym tarciu pozwala dostosować fizyczne właściwości pracy pedału. Ponieważ pedał jest w pełni wyważony, zawsze pozostanie w żądanej pozycji, nawet po ustawieniu najlżejszego tarcia.

Zalety:

Ergonomiczna konstrukcja:
Vision Wah Special jest o 40% niższy od pedałów w stylu Cry Baby, ponadto charakteryzuje się o 28% większym wychyłem. Lekkie pochylenie płyty pedału skutkuje bardziej naturalną pozycją podczas gry oraz pozwala wygodnie zdjąć nogę z pedału w dowolnej pozycji, również aktywując jednocześnie bypass. Płynna charakterystyka pracy urządzenia oraz jego płaska budowa wpływają bardzo pozytywnie na fizyczny aspekt pracy, pedał jest łatwy i naturalny w użyciu. Zarówno gniazda sygnałowe, jak i potencjometry, zostały dla wygody i bezpieczeństwa umieszczone na bocznych, wystających elementach obudowy.

Brak mechanicznego potencjometru:
Zastosowanie zaawansowanej technologii oprzyrządowania pozwala stale mierzyć kąt wychylenia pedału i sterować funkcjami wah, volume i bypass. Użycie technologii półprzewodnikowej zapewnia cichą pracę i brak mechanicznych elementów, które mogłyby ulec zużyciu i uszkodzeniu.

Wyważony pedał
Wyważenie pedału pozwala utrzymać go w żądanej pozycji przy ustawieniu dowolnego poziomu tarcia.

Dioda LED
Sygnalizuje tryb pracy urządzenia

Zasilanie:
Zasilanie z wewnętrznej baterii 9V lub zasilacza (brak w zestawie)

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!