Wczytuję dane...

SPL Reducer

1569,00 PLN
Model: 1575
Realizacja zamówienia: 3 dni
   
 
 

Reducer zajmuje się dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa: redukuje moc wzmacniacza. Dzięki takiemu urządzeniu mamy możliwość rozkręcenia wzmacniacza na pełną moc (co jest pożądane zwłaszcza w przypadku wzmacniaczy lampowych) przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanego poziomu dźwięku.

Podobnie jak inne urządzenia tego typu w ofercie firmy SPL, Transducer i Cabulator, również Reducer został zaprojektowany przy współpracy z niemiecką firmą Tonehunter, specjalistami od wzmacniaczy gitarowych. Sprzęt ten podłącza się pomiędzy wzmacniaczem gitarowym a kolumną. Zasada jego działania polega na przekształceniu energii elektrycznej w ciepło. Redukcja mocy za pomocą rezystorów nie wymaga dodatkowego zasilania. Pasywne działanie gwarantuje wierne przenoszenie dźwięku, bez żadnych podbarwień i wpływu na zakres częstotliwości. Reducer jest więc kompletnie neutralny, jedyne co zmienia, to głośność dźwięku.

Dla wyjścia głośnikowego można ustawić impedancję 4, 8 lub 16 Ohm. Poziom redukcji jest ustawiany początkowo stopniowo, a następnie płynnie.

 

SPL

 

Specyfikacja techniczna:

Złącze wejściowe: 1/4” TS (mono jack)

Impedancja: przełączana, 4, 8 lub 16 Ohm

Maksymalne obciążenie wejścia

@4 Ohm: 90 W RMS/120 W Peak
@8 Ohm: 200W RMS/260 W Peak
@16 Ohm: 160 W RMS/180W Peak

Złącze wyjściowe: 1/4” TS (mono jack)

Wymiary:

Wysokość: 68 mm (85 mm z nóżkami)
Głębokość: 190 mm (208 mm z potencjometrami i złączami)
Szerokość: 179mm
Waga: 1,8 kg