Roger Mayer Voodoo-Vibe Jr Transport Gratis!

1691,00 PLN
Model: 494
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 
Historia:

Voodoo-Vibe Jr jest ostatnim ogniwem ewolucji Univibe, którego używał Jimi Hendrix i Robin Trower. Voodoo-Vibe Jr wiernie oddaje brzmienie swoich wcześniejszych wcieleń, jednocześnie zawierając wszelkie udoskonalenia, jakie wprowadził do kolejnych prototypów Roger Mayer na życzenie Jimiego Hendrixa. Pierwszym urządzeniem, które powstało na bazie legendarnego Univibe, był otoczony nie mniejszym kultem Supervibe, stworzony przez Rogera Mayera, a używany z powodzeniem przez Stevie Ray Vaughana i Robina Trowera. Po nim powstał Voodoo-Vibe, wzbogacony o układ Tremolo oraz Chorus i Vibrato. Możliwość kontrolowania tych parametrów pozwoliła na uzyskanie nowych, nie spotykanych do tego czasu efektów brzmieniowych. Trzecim etapem ewolucji jest Voodoo-Vibe Jr - mniejszy brat Voodoo-Vibe, efektu używanego przez wielu wspaniałych gitarzystów jak Page czy Clapton i do dziś pozostaje standardem, zostawiając w tyle wszystkie klony, podróbki i kopie. Voodoo-Vibe Jr został stworzony na bazie dyskusji i wsłuchiwania się konstruktorów w życzenia muzyków, którzy - jak się okazało - mając swoje ulubione ustawienia tego efektu, mogli zrezygnować z części manipulatorów na rzecz zmniejszenia komplikacji panelu czołowego, ceny i rozmiarów - a przy zachowaniu takiego samego brzmienia! Bowiem Voodoo- Vibe Jr posiada dokładnie takie same układy i jest wewnątrz identyczny, co jego większy brat, będąc pozbawionym jedynie części potencjometrów: brak tu regulacji symetrii oraz możliwości wyboru między przebiegiem trójkątnym a sinusoidalnym w trzech zakresach. Jedyną różnicę w samym układzie stanowi brak sekcji tremolo.

Szczegóły techniczne:

The Voodoo-Vibe Jr jest całkowicie analogowym układem, a przy tym, dzięki najwyższej jakości zastosowanych elementów i troskliwemu montażowi, dźwięk jego jest pełny, głęboki i pozbawiony szumów. Na głowę bije cyfrowe próby symulacji efektów takich, jak chorus, flanger czy vibrato. Dzięki temu brzmienie instrumentu, modyfikowane przez układ efektu zachowuje w pełni swoją dynamikę. Dyskretne układy pracujące w klasie A pozwalają zaklasyfikować jakość brzmienia jako 'ultra high audio': stosunek sygnału do szumu wynosi tu 102dB, co daje wynik lepszy o 12dB od jakości płyty CD! Dodatkowy układ zapewniający bezszumową pracę z dowolnymi, nawet niestabilizowanymi zasilaczami dodatkowo zwiększa komfort gry.

Potencjometry przedniego panelu:

Speed: Reguluje prędkość czy częstotliwość działania efektu w zaskakująco dużym zakresie.

Instensity: Pozwala ustawić poziom głębokości efektu - szczególnie warto zwrócić uwagę na fakt, jak specyficznei może się zachowywać w zależności od ustawień pozostałych regulatorów.

Sweep: Dzięki niemu zmienić można radykalnie charakter pracy urządzenia poprzez połączenie efektów: zmianie ulega centralna częstotliwość centralna efektu i częstotliwości dookolne. Gdy potencjometr 'mix' jest ustawiony na 'chorus', dobrym punktem startowym w pracy z parametrem 'sweep' jest ustawienie 'intensity' na minimum, i stopniowe zwiększanie 'sweep', jednocześnie grając. Gdy potencjometr 'mix' jest zaś ustawiony w pozycji 'vibrato', wtedy efekt działa w funkcji 'pitch shift'.

Mix: Jest to potencjometr pozwalający na zmieszanie w różnych proporcjach obu lub wybór jednego z efektów: chorus lub vibrato.

Na początku pracy z urządzeniem, w celu zapoznania się z jego możliwościami producent radzi ustawić wszystkie potencjometry na godzinie 12. The Voodoo-Vibe Jr jest idealnym urządzeniem dla osób, które nie pasjonują się precyzyjnym ustawianiem brzmienia.

Charakterystyka efektu Voodoo-Vibe Jr:

Voodoo-Vibe Jr posiada trzy wyjścia, które pracują w różnych konfiguracjach. Jedno z nich to wyjście HARD WIRE, dwa kolejne zaś to symetryczne / zbalansowane wyjścia TRS pozwalające na dalekie przesyłanie sygnału bez straty jakości. Te dwa symetryczne wyjścia są identyczne i automatycznie zostają odłączone od urządzenia w memencie, gdy w wyjściu HARD WIRE znajduje sie wtyczka. Oznacza to, iż użytkownik ma wybór, którego wyjścia woli używać, i w zależności od sytuacji i konfiguracji sprzętowej może zdecydować, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Choć teoretycznie mniej szumów mają wyjścia symetryczne, zwłaszcza w przypadku używania dłuższych kabli, usłyszeć różnicę nie jest łatwo.

Praca w różnych konfiguracjach polega na przełączaniu się między wyjściami:


1. Gdy w wyjściu HARD WIRE ( HW OUT1 ) nie ma żadnej wtyczki: Wejście bufora jest połączone poprzez gniazdo ( HW OUT1 ) do przełączanego za pomocą przełącznika nożnego wyjścia 'z efektem' lub 'true bypass'. Skutkiem tego przełącznik nożny działa także na wyjścia buforowane BF OUT2 i BF OUT3.

2. Gdy w wyjściu HARD WIRE ( HW OUT1 ) jest wtyczka: Wejście do bufora jest wówczas odłączone i na wyjściach buforowanych BF OUT2 i BF OUT3 nie pojawia się żaden sygnał. Wyjście Hard Wire Output ( HW OUT1 ) reaguje na zmiany przełącznika nożnego ( 'z efektem' lub 'true bypass'). W trybie tym 'true bypass' polega na bezpośrednim połączeniu pomiędzy wejściem a wyjściem, bez żadnych elementów pośredniczących.

Wskaźniki LED: Diody LED wskazują status pracy efektu. Z kolei jasność świecenia diody wyraża stopień naładowania baterii - gdy ga śnie jest to znak, iż należy baterię zmienić.

Szybka zmiana baterii: Roger Mayer zadbał, by nie pojawiały się już problemy ze zgubionymi śrubami mocującymi baterię - aby zmienić baterię, wystarczy przesunąć ruchomą część przedniego panelu w bok - otwiera się wtedy komora, w której znajduje się bateria. Proś ciej nie można - zasadę działania przesuwanej klapki ilustruje fotografia.

Długotrwała praca baterii: Efekt ten pobiera zaskakująco mało prądu - w trybie bypass 1.18mA, zaś w trybie pracy efektu 1.50mA. W przypadku zastosowania baterii alkalicznych pozwala to na pracę powyżej 150 godzin na jednej baterii.

Zasilanie zewnętrzne: Efekt posiada zabezpieczenie (diodę), które zapobiega uszkodzeniu układu przy podłączeniu zasilania o odwrotnej polaryzacji, oraz układ filtrujący, gwarantujący skuteczną izolację od wszelkich zakłóceń podczas pracy z jakimkolwiek zasilaczem uniwersalnym posiadającym popularne złącze 2.1mm (jest to złącze, w jakie wyposażone są wszystkie zasilacze uniwersalne obecne na polskim rynku). Znamionowe zasilanie to 9V 50mA, jednak preferowane są zasilacze z regulowanymi ustawieniami.

Ergonomiczne położenie wejść i wyjść: Dzięki takiemu umiejscowieniu łączy efekt łatwo umieścić w zestawie pedal-board.

wymiary: Szerokość 170 x głębokość 112 x wysokość 57mm. Waga: 618g z baterią.

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!