Roger Mayer Voodoo-Vibe+ Transport Gratis!

2901,00 PLN
Model: 487
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

Voodoo-Vibe+ to najnowsza ewolucja efektu Univibe, na którym grali między innymi Jimi Hendrix czy Robin Trower. Voodoo-Vibe+ wiernie przenosi dźwięk w stylu retro i zawiera modyfikacje wprowadzone przez konstruktora specjalnie dla Jimiego Hendrixa. W ciągu lat dzielących powstanie historycznego już Univibe od najnowszego Voodoo-Vibe+, Roger Mayer stworzył jeszcze Supervibe i Voodoo-Vibe, efekty których z zamiłowaniem używali między innymi Stevie Ray Vaughan i Robin Trower oraz wielu topowych gitarzystów.

Voodoo-Vibe+ również posiada układ Tremolo oraz typowe funkcje Chorus i Vibrato, natomiast jego możliwości regulacji zostały znacząco rozbudowane. Dołożenie oprócz standardowego kształtu fali Classic dodatkowego kształtu Pulse Square pozwoliło w niezwykły sposób rozszerzyć możliwości brzmieniowe urządzenia. Regulacja prędkości generatora sygnału również została rozszerzona i w połączeniu z funkcją Symmetry Range pozwala na osiąganie wielu niesłyszanych wcześniej efektów. Wszystkie te cechy pozwalają stwierdzić, że Voodoo-Vibe+ to godny następca poprzedniego modelu Voodoo-Vibe. Sztuka tworzenia analogowych efektów poszła naprzód.

Roger Mayer

  Technologia:

W aspekcie konstrukcyjnym Voodoo Vibe jest w pełni analogowym układem działającym w klasie A, opartym na elementach dyskretnych na każdym stopniu przetwarzania sygnału. Odstęp sygnału od szumów wynosi 102 dB, co oznacza lepszy o 12 db wynik od szumów CD! Układ ten pozwala osiągnąć ciepłe, pełne, a jednoczesne pełne subtelności artykulacyjnych i przeźroczyste dla naturalnego tonu gitary brzmienie, pozbawione przy tym szumów i ziarnistości występującej w cyfrowych urządzeniach próbujących emulować efekty chorus i flanger. Rozbudowane wewnętrzne filtrowanie napięcia zasilającego zapewnia bezszumową pracę nawet przy użyciu najprostszych dostępnych na rynku zasilaczy sieciowych.

 

Regulacje na panelu frontowym:

Function – przełącznik pozwala na wybór jednego z trzech trybów pracy urządzenia: Chorus, Vibrato lub Tremolo

Speed Range – Voodoo-Vibe+ pozwala na wybór trzech zakresów prędkości zarówno przy kształcie fali Classic, jak i Pulse. Dwa kształty fali, w połączeniu z regulacją Symmetry pozwalają na uzyskanie całkowicie nowych efektów. Maksymalna prędkość została znacznie zwiększona, co pozwala osiągnąć rozmyty efekt z podharmonicznymi dźwiękami przy najwyższych częstotliwościach. Warto sprawdzić brzmienie najwyższej prędkości Voodoo-Vibe+ w każdym z trzech trybów pracy przy różnych ustawieniach parametrów Intensity i Symmetry.

Speed – regulacja ta pozwala na precyzyjne ustawienie prędkości w skali ustawionej za pomocą przełącznika Speed Range

Symmetry – parametr ten reguluje linowość fali Classic oraz współczynnik ON/OFF fali Pulse, które sterują sekcją filtra lub modulują sekcję tremolo. Gdy współczynnik czasów wznoszenia i opadania fali Classic zostanie zmieniony ze standardowego, symetrycznego ustawienia 50%, ma to bardzo słyszalny efekt w sposobie działania filtra. Dzięki tej regulacji możliwe jest osiągnięcie szybkiego wznoszenia i wolnego opadania fali lub odwrotnie. Współczynnik włączania/wyłączania fali Pulse może być regulowany w podobny sposób, co pozwala uzyskać przeróżne kształty fal sterujących sekcją filtra lub tremolo. Eksperymentowanie z różnymi ustawieniami regulacji Intensity, Bias i Symmetry pozwala uzyskać bardzo szeroką skalę efektów.

Bias – regulacja ta pozwala zmienić częstotliwość środkową filtra, aby dostroić urządzenie i uzyskać różne efekty w trybie chorus i vibrato. W trybie tremolo potencjometr Bias ustawia głębokość efektu oraz offset. To jedna z najważniejszych regulacji, pozwala dokonać subtelnych, ale bardzo cennych poprawek brzmienia.

Intensity – potencjometr ten umożliwia ustawienie głębokości efektu, w połączeniu z pozostałymi regulacjami pozwala uzyskać żądane brzmienie.

Output – regulacja ta ustawia poziom dźwięku na wyjściu z urządzenia


Złącza na tylnym panelu:

Input – w przypadku zasilania baterią 9V, zasilanie urządzenia włącza się w momencie podłączenia kabla sygnałowego do gniazda Input. Należy wyjmować wtyczkę gdy efekt nie jest używany.

HW Out – wyjście bypass typu „hard wire“. Wyjście buforowane jest odłączone gdy zostanie wybrane wyjście bypass.

Buffered Out – dwa identyczne wyjścia buforowane o niskiej impedancji, pracujące w klasie A, działają jako splitter sygnału, zarówno w trybie bypass, jak i przy włączonym efekcie. Umożliwiają podłączenie długich kabli bez ryzyka utraty wysokich częstotliwości.

To / From – te dwa gniazda służą do podłączenia zewnętrznego pedału ekspresji (nie dołączony) w celu zewnętrznej regulacji prędkości. Sposób podłączenia standardowych pedałów ekspresji należy sprawdzić w instrukcji obsługi.
Gniazdo zasilania DC – służy do podłączenia zewnętrznego zasilacza AC (nie dołączony). Gniazdo przystosowane jest do wtyczek typu „minus w środku“ stosowanych przez większość producentów. Zawarte w układzie urządzenia filtry zapewniają bezszumową pracę a dioda eliminuje ryzyko uszkodzenia sprzętu w przypadku pomylenia polaryzacji.

 

Bateria – dostęp do baterii możliwy jest po odkręceniu 4 śrub na spodzie urządzenia. Dla jak najdłuższej żywotności zaleca się stosowanie dobrej jakości baterii alkalicznych.

Dioda LED – dioda pokazuje status urządzenia

 

Specyfikacja:

Zasilanie: bateria alkaliczna 9V lub zasilacz sieciowy 9V 50mA. Zalecany jest zasilacz regulowany

Impedancja wejściowa: 1MΩ

Impedancja wyjściowa: 10kΩ lub więcej

Stosunek sygnał/szum: 102dB

Wymiary Sze x Wys x Głę: 220mm x 75mm x 150mm

Waga: 1580g


W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!