ZVex - Nano Head

2114,00 PLN
Model: 106
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Zvex
   
 
 
ZVex - Nano Head

Zvex Nano Head to najmniejszy wzmacniacz lampowy na świecie. To małe cudeńko potrafi wydać z siebie 1,5W mocy która potrafi zaskoczyć głośnością. Wystarczy podłączyć do paczki 4x12 i delektować się pomrukiem. Wzmacniacz zaprojektowany jest tak, by dostarczać klasycznego rockowego brzmienia. Od czystego brzmienia (bardzo cichego, 0,1W!), poprzez crunch, aż do micro-Marshallowskiego wygaru. Trudno opisać brzmienie Nano Ampa korzystając z wytartych sloganów, ale fakt jest taki, że daje radę jako "emulacja" brzmienia dużych wzmacniaczy przy sensownych głośnościach, co ma wyjątkowo dużo sensu w sytuacjach studyjnych.

Często zdarza się tak, że poziom głośności na jakim wzmacniacz brzmi dobrze jest za duży dla mikrofonu - mikrofon może przesterować. Możesz nagrywać gitary za pomocą wstęgi Coles lub Beyera M160, jednak 140dB wydobywające się z kolumny prawdopodobnie uniemożliwi uzyskanie dobrego brzmienia. Klasyczny mikrofon pojemnościowy przy takim ciśnieniu może się uszkodzić. Nawet dynamiczny Shure 57 lub 58 może nie wystarczyć by uzyskać naturalne brzmienie. Możesz spędzić wiele godzin na szukaniu odpowiedniej pozycji dla mikrofonu, tylko po to by przekonać się, że najlepsze brzmienie uzyskujesz daleko od kolumny. Wtedy rzecz jasna nie można uniknąć ambientu pomieszczenia. Zanim zdążysz ustawić brzmienie, ktoś już wezwie policję i będziesz musiał skończyć nagrywanie...

Nano Head eliminuje wiele z tych problemów ponieważ jest co najmniej o 20dB cichszy niż 50 watowa głowa. Jest to głośnośc porównywalna z głośnym wokalistą. Wzmacniacz ten potrafi uzyskać pełną saturację, pocąc się i męcząc przy tej niewielkiej głośności, więc nieważne jak blisko ustawisz mikrofon, nie zdołasz go przesterować. Rezultatem jest absolutnie wierna reprodukcja brzmienia kolumny. Inne czynniki mające wpływ na słyszenie (np. coś takiego jak krzywe Fletchera-Munsona, które mają wpływ na słyszalność przy dużych głośnościach) również są zredukowane, tak by charakterystyka brzmienia finalnego będzie dużo bliższa oryginałowi. Jak mówi Zachary Vex: "pierwszy raz po omikrofonowaniu 4x12 Orange na greenbackach zostałem totalnie zaskoczony jak blisko rzeczywistości było nagranie. Byłem też zachwycony możliwością ustawiania mikrofonu z słuchawkami na uszach będąc w tym samym pomieszczeniu. Po 10 latach pracy jako realizator po raz pierwszy udało mi się znaleźć świetne brzmienie za pierwszym razem. A mam tak wiele bolesnych wspomnień z nieudanych prób uchwycenia naprawdę MOCARNYCH brzmień...ARGH".

Specyfikacja:

Zasilanie: 12V 1,5A. Impulsowy. W komplecie.
Moc wyjściowa: 0,5W przesterowany, 0,1 W czysty.
Impedancja wyjściowa:8-16 Ohm.
Impedancja wejściowa: 1000000 Ohm.
Wbydowany głośnik: 0,4W

UWAGA: Nie należy podłączać NANO AMP do wejścia innego wzmacniacza. NANO AMP to WZMACNIACZ, nie efekt, i może być podłączany tylko do kolumny.


W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!