Moog CP-251 Control Processor

1799,00 PLN
Model: 527
Realizacja zamówienia: 3 dni
   
 
 
CP-251 Control Processor może współpracować w połączeniu z jednym modułem / efektem z serii Moogerfooger lub większą ilością takich modułów, z minimoogiem z serii Voyager, jak również wszelkimi innymi urządzeniami pracującymi w standardzie CV.

W modularnym syntezatorze istnieją dwa rodzaje sygnału: sygnał audio (dźwiękowy) oraz sygnał control (napięciowy, służący do sterowania parametrami). Sygnał audio przechodząc przez system modularny przekształcany jest w dźwięki, które słyszymy. Napięciowy sygnał sterujący z kolei kieruje modyfikacjami sygnału audio, swoim poziomem wpływając na wartość parametrów modyfikacji sygnału audio.

CP-251 Control Processor wyposaża muzyka w LFO dysponujące dwoma kształtami fali, generator szumu, układ Sample-and-Hold, dwa tłumiki, procesor opóźnień oraz mikser CV oraz cztery zmultiplikowane tory. Pozwala to na modyfikację, miksowanie oraz dowolne skierowanie napięcia sterującego w celu uzyskania całej gamy brzmień i efektów, które stały się przyczyną popularności analogowych syntezatorów.

Techniczna specyfikacja urządzenia:

- czterokanałowy mikser - pozwala na łączenie sygnałów kontrolnych i tym samym tworzenie kompleksowych efektów i brzmień.
- procesor opóźnień - przekształca sygnał kontrolny poprzez spowalnianie nagłych zmian, używany do tworzenia efektów typu 'glide' czy 'sweep'.
- LFO - produkuje okresowe przebiegi w zakresie częstotliwości od jednego cyklu na pięć sekund do pięćdziesięciu cykli na sekundę. LFO może być kontrolowane za pomocą napięcia sterującego CV, co pozwala sterować częstotliwością oscylacji za pomocą pedału ekspresji czy sygnału kontrolnego pochodzącego z innego instrumentu czy efektu.
- dwa tłumiki CV - służą do redukcji siły sygnału kontrolnego, dzięki czemu możliwe staje się dopasowanie siły efektu.
- cztery zmultiplikowane tory - dzięki tej sekcji możliwe jest wysłanie jednego napięcia sterującego do trzech różnych urządzeń.
- generator szumu - prosty szum, którego można użyć jako sygnału audio lub napięcia sterującego.
- sample and hold - moduł produkujący stopniowe napięcie CV poprzez próbkowanie sygnału z częstotliwością wyznaczaną przez LFO. Moduł ten zapewnia klasyczny efekt Sample-and-Hold. Układ posiada również drugie wyjście, produkujące wygładzony w swojej 'stopniowości' sygnał.

W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Polecamy