Moog MF-107 FreqBox

1799,00 PLN
Model: 526
Realizacja zamówienia: 3 dni
   
 
 

Technologia zastosowana w MF-107 FreqBox wyróżnia go spośród innych efektów. Podczas gdy na wyjściu z większości procesorów otrzymujemy wzbogacony o efekt sygnał z wejścia, FreqBox działa na zupełnie innej zasadzie. Sygnał wejściowy służy w nim jako sygnał sterujący wewnętrznym oscylatorem. Urządzenie wyposażone jest w sterowany napięciem oscylator (VCO) z płynnie regulowanym kształtem fali, który można modulować na różne sposoby:

  • VCO może być ściśle zsynchronizowany z sygnałem wejściowym
  • Częstotliwość VCO może być modulowana (FM) poprzez sygnał wejściowy
  • Częstotliwość VCO może być modulowana na zasadzie śledzenia dynamiki sygnału wejściowego
  • Amplituda VCO również śledzi dynamikę sygnału wejściowego

 

Ścisła synchronizacja „hard sync“ to klasyczna technika syntezy analogowej, gdzie początek cyklu jednego oscylatora może zostać zresetowany przez inny. Zsynchronizowany oscylator przejmuje charakterystykę częstotliwościową drugiego oscylatora i wzmacnia harmoniczne bazowej częstotliwości. W przypadku Moogerfooger FreqBox sygnał wejściowy użyty jest do resetowania VCO FreqBoxa.

Modulacja częstotliwości (FM) to technika używana w celu uzyskania naprawdę bogatych brzmień z prostych fal. We FreqBox zastosowana jest linearna modulacja częstotliwości. Zakres osiągalnych dźwięków rozciąga się od „gongów“ i „dzwonów“ do syczących i trzeszczących tonów.

FreqBox, podobnie jak wszystkie urządzenia z serii Moogerfooger, pozwala pracować z każdym instrumentem oraz sygnałem o poziomie liniowym. Jako uzupełnienie do regulacji na panelu frontowym, urządzenie wyposażone jest w wejścia sterujące, pozwalające na podłączenie pedałów ekspresji czy napięcia sterującego, oraz wyjścia sterujące przeznaczone do połączenia wielu Moogerfoogerów w celu stworzenia systemu modularnego.

Demo zostało nagrane za pomocą gitary elektrycznej, FreqBox, pedału ekspresji Moog EP-1 oraz programu do nagrywania na laptopie. To wszystko!

FreqBox może przetwarzać wszystkie rodzaje sygnału – gitary, syntezatory, bębny, wokal czy instrumenty dęte, co pozwala muzykowi wejść na nie poznane jeszcze tereny brzmieniowe.

 

Specyfikacja techniczna

MF-107 wyposażony jest w analogowy VCO o płynnie regulowanym kształcie fali modulowany przez wejściowy sygnał audio. Modulacja VCO jest możliwa na zasadzie: sztywnej synchronizacji „hard sync“, modulacji częstotliwościowej FM oraz modulacji częstotliwości VCO poprzez śledzenie obwiedniej dźwięku. Amplituda VCO jest sterowana poprzez amplitudę sygnału wejściowego.

 

Regulacje panelu przedniego:

 

Frequency: ustawia częstotliwość VCO
Wave: Reguluje kształt fali VCO od trójkątnej, poprzez piłę i kwadratową do pulsującej.

Sync On/Off: Włącza/wyłącza sztywną synchronizację poprzez sygnał wejściowy

Env. Amount: Ustawia zakres modulacji VCO przez śledzenie obwiedniej

FM Amount: Ustawia zakres modulacji częstotliwościowej VCO przez sygał wejściowy

Mix: ustawia proporcje na wyjściu między sygnałem wejściowym a sygnałem z VCO

Drive: Ustawia czułość wejścia i wzmocnienie efektu gdy jest aktywny. Przy wyższych ustawieniach dodaje lekki przester.

Output level: Ustawia poziom wyjściowy efektu gdy jest aktywny.

Bypass: Dioda Bypass świeci na czerwono gdy efekt jest wyłączony a na zielono gdy jest włączony. MF-107 używa wysokiej jakości buforowanego bypassu, w trybie bypass, wejście jest całkowicie odłączone od elektroniki efektu.

 

Wyjścia/Wejścia:

 

Wyjścia i wejścia za poprzez złącza jack ¼“

Wejście audio: akceptuje sygnał od poziomu instrumentalnego do liniowego

Freq: akceptuje pedał ekspresji EP-1 lub napięcie sterujące od  -5 do +5V do sterowania częstotliwością VCO. Napięcie sterujące jest załączane poprzez regulację Frequency na panelu frontowym.

Wave: akceptuje pedał ekspresji EP-1 lub napięcie sterujące od  -5 do +5V do sterowania falą VCO. Napięcie sterujące jest załączane poprzez regulację Wave na panelu frontowym.

Env. Amt: akceptuje pedał ekspresji EP-1 lub napięcie sterujące od  0 do +5V do regulacji zakresu modulacji częstotliwości VCO poprzez śledzenie obwiedniej. Napięcie sterujące jest załączane poprzez regulację Env. Amount na panelu frontowym.

FM Amt: akceptuje pedał ekspresji EP-1 lub napięcie sterujące od  0 do +5V do regulacji zakresu modulacji częstotliwościowej VCO przez sygnał wejściowy. Napięcie sterujące jest załączane poprzez regulację Frequency na panelu frontowym.

Mix: akceptuje pedał ekspresji EP-1 lub napięcie sterujące od  0 do +5V do regulacji fali VCO. Napięcie sterujące jest załączane poprzez regulację Mix na panelu frontowym.

Audio out: wyjście sygnału

Env. Out: wyprowadzenie napięcia sterującego ze śledzenia obwiedniej

Osc. Out: wyprowadzenie sygnału fali VCO w postaci napięcia sterującego +/-2,5V

W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!