Moog MF-101 Low Pass Filter

1369,00 PLN
Model: 522
Realizacja zamówienia: 3 dni
   
 
 

Low Pass Filter MF-101, filtr zaprojektowany przez Boba Mooga, zdobywca wielu nagród, jest dokładnie tym samym filtrem, jaki można znaleźć w historycznym Minimoogu. Posiada dwa kompletne moduły, jakie można znaleźć w zaawansowanych systemach modularnych: kontrolowany napięciem sterującym filtr dolnoprzepustowy i generator obwiedni. Czułość wejścia ustawiono w poziomie instrumentalnym, dzięki czemu Low Pass Filter MF-101 może pracować z dowolnym instrumentem bez konieczności korzystania z DI Boxu.

Low Pass Filter MF-101 posiada kontrolery takie jak: miks sygnału z efektem i bezpośredniego, częstotliwość odcięcia, rezonans sumy oraz obwiednię sumy. Wszystkie parametry urządzenia moga być kontrolowane za pośrednictwem pedału ekspresji, jak również za pomocą napięcia sterującego - a także oczywiście za pomocą umieszczonych na panelu frontowym potencjometrów. Z kolei przełączniki znajdujące się na panelu służą do wyboru trybu pracy filtra oraz zakresu szybkości działania generatora obwiedni. Złącza jack 1/4 cala zostały przeznaczone do otrzymywania i wysyłania sygnału audio i sygnału sterującego CV, sterowania za pomocą pedału ekspresji oraz wysyłania sygnału generatora obwiedni.

Filtr dolnoprzepustowy wycina górne częstotliwości z pełnego pasma sygnału. To sprawia, że barwa staje się bardziej miękka i pulchna lub stłumiona: im niższy parametr częstotliwości odcięcia, tym więcej stłumionych dźwięków. Siłą filtra jest parametr rezonans, który, gdy rośnie, podbija te częstotliwości, które znajdują się w pobliżu częstotliwości odcięcia. To rezonans decyduje o 'śpiewnym' charakterze filtra. I to właśnie dla tej barwy rezonansu ludzie kochają 'brzmienie filtra Mooga', obecne w filtrze Moogerfooger, Minimoogu czy w wielkich, legendarnych systemach modularnych firmy Moog.

Generator obwiedni śledzi krzywą dynamiczną - obwiednię sygnału generowanego przez instrument, i sam wytwarza korespondujące z siłą sygnału napięcie sterujące CV. Przy każdym zagranym dźwięku, generator obwiedni wytwarza wzrastające, a potem opadające wraz z opadaniem dźwięku napięcie. Im dźwięk zagrany mocniej, tym napięcie wyższe. Generator obwiedni w ten sposób steruje filtrem dolnoprzepustowym, otwierając go i zamykając. Z tej perspektywy napięcie sterujące CV to swego rodzaju 'niewidzialna ręka', która przy zagraniu dowolnego dźwięku obraca w jedną i drugą stronę potencjometr regulacji częstotliwości odcięcia filtra. W ten sposób dźwięk jest żywy, dynamiczny i dokładnie wiąże pracę filtra z dynamiką gry.

Specyfikacja techniczna MF-101 Lowpass Filter:

Regulatory:

- cut off - potencjometr regulujący częstotliwość odcięcia filtra w zakresie ośmiu oktaw.
- resonance - potencjometr, który reguluje charakter filtra, kształtując jego brzmienie od czystego filtra dolnoprzepustowego aż do silnej oscylacji i wzbudzenia.
- envelope amount - potencjometr regulujący stopień wpływu obwiedni sygnału wejściowego na pracę filtra.
- mix - regulator stosunku sygnału z efektem do sygnału bezpośredniego instrumentu.
- drive - regulator czułości wejścia.
- smooth / fast - przełącznik pozwalający na wybór pomiędzy delikatnym a szybkim działaniem generatora obwiedni.
- 2 pole / 4 pole - przełącznik, dzięki któremu można wybrać głębokość pracy filtra.
- level - dioda sygnalizująca za pomocą trzech kolorów czułość wejścia, ustawioną za pomocą potencjometru 'drive'.
- env - dioda sygnalizując napięcie wytworzone za pomocą generatora obwiedni.
- bypass - dwukolorowa dioda informująca o włączeniu w tryb bypass.
- on / bypass - uniwersalny i bardzo wytrzymały przełącznik włączający efekt.

Gniazda:

- audio in - gniazdo jack 1/4 cala wejściowe dla sygnału audio o poziomie liniowym lub instrumentalnym, działające w zakresie od -16 dBm do +4 dbm.
- audio out - gniazdo jack 1/4 cala wyjściowe, dystrybuujące sygnał o poziomie nominalnym -4 dBm.
- cutoff, resonance, amount, mix - gniazda jack 1/4 cala stereo, akceptujące pedał ekspresji EP1 lub inny kompatybilny, jak również sygnał napięcia sterującego CV.
- envelope out - gniazdo jack 1/4 cala, które pozwala wykorzystać sygnał napięciowy generatora obwiedni do sterowania innymi urządzeniami.
- +9V power input - złącze zasilania z zasilacza 9V.

W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!


W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!