Wczytuję dane...

Carl Martin Octa-Switch MKII Transport Free!

1499,00 PLN
Model: Octa Switch
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Carl Martin
   
 
 
Ok, masz osiem efektów (pedałów) których regularnie używasz, w każdym kawałku w różnych kombinacjach. Nie jesteś mistrzem stepowania i często zdarza ci się przycisnąć nie ten pedał co trzeba i to w najmniej odpowiednim momencie. Widziałeś kontrolery efektów jakich używają na dużych scenach i skrycie marzysz o czymś takim dla siebie, nawet gdybyś nigdy na wielką scenę nie miał trafić. No to spojż na OCTA-SWITCH II Thomasa Guldmanna. Twoje osiem efektów wpinasz w wejścia z tyłu i włączjąc lub wyłączając ponumerowane przełaczniki w każdym z ośmiu zestawów przełączników DIP, możesz wybrać których efektów chcesz użyć na przemian w każdym zestawie. Dla każdego efektu w danym zestawie jest niebieska lampka LED (więc kiedy juz zaprogramujesz i naciśniesz na zestaw np. 6 zobaczysz lampki wszystkich efektów w tym zestawie i lampkę samego zestawu). OCTA-SWITCH II posiada również kilka nowych cech. Dziewiąty przełącznik, z lewej strony, pozwala całkowicie ominąć efekt i cieszyć się czystym, nie zakłóconym brzmieniem twojego wzmacniacza. posiada również dwa wejścia które pozwalają ci podłączyć się do dwóch wzmacniaczy jednocześnie, lub na przemian. Po zaprogramowaniu wszystkich zestawów zalecamy zaklejenie taśmą każdego przełącznika DIP (...po prostu aby uchronić go przed przypadkowym przełączniem, uszkodzeniem, lub zalaniem ...np. piwem :)). Mamy też wejście Mono i wyście Stereo, a zasilanie to dwie baterie 9V, albo zasilacze, takie jak Big John, czy Pro Power (oba od Carla Martina).
Zeby ustawić OCTA-SWITCH II, podłącz swoje efekty i wzmacniacz (-cze) do odpowiednich wejść i wyjść z tyłu pedału. Wtedy włączając ponumerowane przełączniki w każdym z ośmiu zestawów DIP, wybierzesz które efekty będziesz po kolei używał w każdym zestawie. żeby efekty działały poprawnie z OCTA-SWITCH muszą być włączone. (Tutaj szybka rada - są efekty, których używasz tylko od czasu do czasu, warto je więc wyłączać, a potem włączać, gdyż zgromadzone napięcie może wywołać małe spięcia - najlepiej robić to pod koniec granego kawałka).
Proszę zauważyć, że przełączniki DIP są suwakowe, łatwo je więc ustawić przy pomocy małego śrubokręta, długopisu, albo bardzo, bardzo małego paluszka. Z tyłu urządzenia znajdzemy przełącznik do buforowanego, bąć nie, bypassu, przez który wybirasz swoje preferencje w zależności od warunków na scenie albo twich upodobań. Wiadomo, że na dużych scenach, przez znaczną długość kabl zatraca się wysokie tony w gitarze. Twórca efektu wbudował więć bufor na wejściu, tak że grający może mieć 100% czysty bypass, albo zbuforowany i znacznie mocniejszy sygnał.
OCTA-SWITCH ma wyjścia i powrót stereo na wjściu 8, specjalnie do użycia z chorusami stereo.
Jeżli chodzi o przełącznik wejść kanałów wzmacniaczy, to podobnie jak przełączniki zestawów posiadają one włączniki DIP z zieloną, lub czerwoną lampką LED. Im też podporządkowujemy dane zestawy. Tak że jeśli np. programując zestaw 6 np. dołączymy do wzmacniacza 1, to włączając ten zestaw będzie on automatycznie działał z tym wzmacniaczem.
Zauważmy też, że różne wzmacniacze i różni producenci stosują odmienne systemy podłączń. Jeżeli więc twój wzmacnicz po włączeniu do OCTA-SWITCH nie brzmi tak jak byś chciał sugerujemy udać się do twojego lokalnego serwisu i poprosić o zmianę podłączenia - powinno to być prostą czynnością. Mimo to, ze względu na twoje bezpieczeństwosugerujemy nie otwierać nic samemu i nie "grzebać" w elektronice, chyba że masz do tego kwalifikacje.
Specyfikacja:
Wymiary  510x135x55 mm (dłx szerx wys)
Waga 2,3 kg
Zasilanie   2x bateria 9V (ok. 10 godzin pracy przy normalnym użytkowaniu)
....zalecamy jednak użycie jednego z naszych zasilaczy, jak Big John, czy Pro Power - 9V, 400mA
Polecamy