ZVex - USA Vexter Series Fuzz Factory

1148,00 PLN
Model: 108
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Zvex
   
 
 
ZVex - USA Vexter Series Fuzz Factory

Fuzz Factory z serii Vexter jest identyczny jak jego droższy, ręcznie malowany odpowiednik, włączając w to diodę ON/OFF oraz gniazdo na zasilacz. Wykonanie nadruku inną techniką umożliwia lekką obniżkę ceny.

Fuzz Factory to jeden z flagowych efektów Zvexa. Układ bazuje na germanowych tranzystorach new old-stock. Brzmienie nie ma naśladować żadnego z klasycznych fuzów, ale niewątpliwie kojarzy się ze starymi dobrymi czasami. Fuzz Factory posiada 5 gałek, podpisanych zgodnie z przeznaczeniem, choć nie ich działanie nie jest zbyt oczywiste. Regulują one różne parametry oraz bias, generalnie kształtując Twoje niepowtarzalne brzmienie.

VOLUME: Poziom wyjściowy.
GATE: Reguluje bramkę, która przydaje się w okiełznaniu dużych sustainów. Kręcąc gałką w prawo eliminujesz piski, feedback, szum i bzyczenie. Pozwala kontrolować nieskończony feedback.
COMPRESS: W pozycji maks. w lewo dodaje ataku, w kierunku prawym brzmienie robi się bardziej miękkie. Przy ustawieniu w pozycj maks. w prawo daje dziwne efekty, zwłaszcza z gałką Stab w pozycji maks. w lewo.
DRIVE: Zwiększa przester gdy korzystasz z FF jak z normalnego fuzza. W "dziwniejszych" ustawieniach zmienia wysokość feedbacku i grubość brzmienia. Gałka ta nie ma wpływu na brzmienie jeśli COMPRESS jest odkręcona maks. w prawo.
STABILITY: Normalna pozycja to maks. w prawo. Poniżej godziny drugiej drastycznie zmiękcza brzmienie. Dzięki tej gałce możesz regulować wysokość feedbacku.

UWAGA: wiele z "niepoprawnych" ustawień w Fuzz Factory daje niekontrolowalne piski. Może to lekko denerwować co wrażliwszych użytkowników. Jednak jeśli skorzystasz z ustawień przykładowych, to nic ci się nie stanie. A jeśli lubisz eksperymentować - próbuj. Nie zapomnij zapisać swoich ulubionych ustawień.

NOTKA EKOLOGICZNA: jak we wszystkich efektach Zvex, pobór prądu jest tak mały, jak to tylko możliwe, co sprawia że efekt może działać przez lata na jednej baterii. W prototypie od lat tkwi ta sama bateria i wciąż działa...Pobór prądu to ok 3mA w porównaniu do np. Tube Screamera i jego 40mA.

ARTINESS: Z.Vex “Vexter Series” effects are hand-polished aluminum, hand silk-screened in two colors and hand assembled. NOTKA ARTYSTYCZNA: efekty Zvex z serii Vexter są ręcznie szlifowane, ręcznie drukowane oraz ręcznie składane. Produkcją w małych seriach zajmują się...krasnoludki...

NOWOŚĆ: od niedawna efekty Zvex są wyposażonwe w standardowe ("bossowskie") wejście na zasilacz.


USTAWIENIA PRZYKŁADOWE (notacja "zegarowa", nie ta znana ze Spinal Tap od 1 do 11)

Hi compression fuzz

Vol 10:00
Gate 3:00
Comp 9:00
Drive 5:00
Stab 5:00

Velcro fuzz ("darcie prześcieradła")

Vol 10:00
Gate 7:00
Comp 5:00
Drive 5:00
Stab 2:00

Cleanish hi octave intermodulation

Vol 10:00
Gate 2:00-3:00
Comp 7:00
Drive 7:00
Stab 5:00

Smooth fuzz

Vol 10:00
Gate 7:00
Comp 3:00
Drive 5:00
Stab 5:00 (im niższy Stab tym ciemniej)

Radio fuzz ("krótkofalówka")

Vol 10:00
Gate 7:00
Comp 10:00
Drive 12:00
Stab: Obzniżaj z pozycji maks w prawo podczas wybrzmiewania akordu A. Zatrzymaj się na najciekawszym brzmieniu.

W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!