Roger Mayer Concorde+ Treble Booster Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 495
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 
Historia:

Concorde+ Treble Booster, jedno z ciekawszych urządzeń linii Vision, został zaprojektowany jako szczególne połączenie technologii tranzystorów krzemowych i germanowych, pozwalające na wydobycie bardzo ciekawej i oryginalnej charakterystyki brzmienia. Jego początki sięgają roku 1961 - wtedy pierwsze egzemplarze tego efektu opuściły pracownię Rogera Mayera, i testowane były przez jego przyjaciół, między innymi przez Jimiego Page'a, który grywał w tedy w lokalnych zespołach. Układ ten był prostą, wręcz podręcznikową konstrukcją, jednak wymagał bardzo surowej i uważnej selekcji tranzystorów oraz bardzo precyzyjnego wyregulowania. Z czasem, w latach sześćdziesiątych pojawiło się wiele kolejnych komercyjnych wersji tego układu, aż niedawno Rogerowi Mayerowi udało się stworzyć urządzenie bazujące na tamtym układzie, ale znacznie bardziej elastyczne i o znacznie potężniejszych możliwościach. Wiele firm do dzisiaj produkuje efekty Treble Booster będące dokładną kopią urządzenia, które skonstruował Mayer w latach 60., jednak są one bardzo ubogie jeśli chodzi o dzisiejsze wymagania brzmieniowe - ich zakres regulacji jest bowiem bardzo niewielki. Concorde+ odchodzi w swoich rozwiązaniach od tych klonów, opierając się na unikalnej kombinacji pracujących w klasie A tranzystorów krzemowych, na których bazuje układ przesterowania, i modelującego ton układu składającego się ze specjalnie skonfigurowanych tranzystorów germanowych. Potencjometry na panelu frontowym urządzenia zapewniają możliwość bardzo elastycznej konfiguracji układu, pozwalając na uzyskanie niespotykanych dotąd efektów. Zdaniem wielu muzyków Concorde+ jest jednym z bardziej nowoczesnych, elastycznych w konfiguracji i przyjaznym użytkownikowi analogowym efektem gitarowym.

Panel kontrolny Concorde+:

Drive: Dzięki pierwszemu stopniowi przetwarzania sygnału opartemu na tranzystorach krzemowych możliwe jest wysterowanie sekcji "treble booster" na znacznie wyższym poziomie, niż sygnał otrzymywany z pickupów gitary, przy jednoczesnym zachowaniu jego czystości i braku przesterowań. Podczas zwiększania wartości parametru "drive", począwszy od pozycji minimalnej, sygnał pochodzący z pierwszej sekcji przetwarzania dźwięku nasyca się i wzbogaca o ciepło brzmiące przesterowania, przechodząc wcześniej przez sekcję equalizacji i "treble booster". Ta sekcja jest tym bardziej użyteczna, im sekcja tranzystorów germanowych została silniej wysterowana. Jest więc możliwe takie ustawienie parametru "drive", by uzyskać jasny, czysty i pozbawiony przesterowania sygnał, z silnym nasyceniem i wyraźną euqalizacją, lub dobranie odpowiednich proporcji pomiędzy tranzystorami silikonowymi i germanowymi w celu uzyskania pożądanego nasycenia i siły efektu distortion. Wraz z elastycznie konfigurowalną sekcją equalizacji stwarza to niebywałą przestrzeń dla wszelkich eksperymentów brzmieniowych.

Tone: Ta sekcja stanowi przejście pomiędzy pierwszym stopniem "drive" przetwarzania sygnału bazującym na tranzystorach krzemowych, a stopniem ostatnim, "treble booster", opartym o tranzystory germanowe.

Output: Potencjometr ten steruje poziomem wyjściowym efektu.

Charakterystyka efektu Concorde+ Treble Booster:

Vision Octavia posiada trzy wyjścia, które pracują w różnych konfiguracjach. Jedno z nich to wyjście HARD WIRE, dwa kolejne zaś to symetryczne / zbalansowane wyjścia TRS pozwalające na dalekie przesyłanie sygnału bez straty jakości. Te dwa symetryczne wyjścia są identyczne i automatycznie zostają odłączone od urządzenia w memencie, gdy w wyjściu HARD WIRE znajduje sie wtyczka. Oznacza to, iż użytkownik ma wybór, którego wyjścia woli używać, i w zależności od sytuacji i konfiguracji sprzętowej może zdecydować, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Choć teoretycznie mniej szumów mają wyjścia symetryczne, zwłaszcza w przypadku używania dłuższych kabli, usłyszeć różnicę nie jest łatwo.

Praca w różnych konfiguracjach polega na przełączaniu się między wyjściami:

1. Gdy w wyjściu HARD WIRE ( HW OUT1 ) nie ma żadnej wtyczki: Wejście bufora jest połączone poprzez gniazdo ( HW OUT1 ) do przełączanego za pomocą przełącznika nożnego wyjścia 'z efektem' lub 'true bypass'. Skutkiem tego przełącznik nożny działa także na wyjścia buforowane BF OUT2 i BF OUT3.

2. Gdy w wyjściu HARD WIRE ( HW OUT1 ) jest wtyczka: Wejście do bufora jest wówczas odłączone i na wyjściach buforowanych BF OUT2 i BF OUT3 nie pojawia się żaden sygnał. Wyjście Hard Wire Output ( HW OUT1 ) reaguje na zmiany przełącznika nożnego ( 'z efektem' lub 'true bypass'). W trybie tym 'true bypass' polega na bezpośrednim połączeniu pomiędzy wejściem a wyjściem, bez żadnych elementów pośredniczących.

Wskaźniki LED: Diody Led wskazują status pracy efektu. Z kolei jasność świecenia diody wyraża stopień naładowania baterii - gdy gaśnie jest to znak, iż należy baterię zmienić.

Szybka zmiana baterii: Roger Mayer zadbał, by nie pojawiały się już problemy ze zgubionymi śrubami mocującymi baterię - aby zmienić baterię, wystarczy przesunąć ruchomą część przedniego panelu w bok - otwiera się wtedy komora, w której znajduje się bateria. Prościej nie można - zasadę działania przesuwanej klapki ilustruje fotografia.

Długotrwała praca baterii: Efekt ten pobiera zaskakująco mało prądu - w trybie bypass 1.18mA, zaś w trybie pracy efektu 1.50mA. W przypadku zastosowania baterii alkalicznych pozwala to na pracę powyżej 150 godzin na jednej baterii.

Zasilanie zewnętrzne: Efekt posiada zabezpieczenie (diodę), które zapobiega uszkodzeniu układu przy podłączeniu zasilania o odwrotnej polaryzacji, oraz układ filtrujący, gwarantujący skuteczną izolację od wszelkich zakłóceń podczas pracy z jakimkolwiek zasilaczem uniwersalnym posiadającym popularne złącze 2.1mm (jest to złącze, w jakie wyposażone są wszystkie zasilacze uniwersalne obecne na polskim rynku). Znamionowe zasilanie to 9V 50mA, jednak preferowane są zasilacze z regulowanymi ustawieniami.

Ergonomiczne położenie wejść i wyjść: Dzięki takiemu umiejscowieniu łączy efekt łatwo umieścić w zestawie pedal-board.

wymiary: Szerokość 170 x głębokość 112 x wysokość 57mm. Waga: 618g z baterią.

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!