Roger Mayer Voodoo-Axe Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 491
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 
Voodoo-Axe jest najnowszym efektem Rogera Mayera, lecz posiada wiele cech Axis Fuzz, którego Mayer stworzył dla Jimiego Hendrixa w 1968 roku. Jimi użył Axis Fuzz na przełomowej płycie 'Axis Bold as Love', zaś Voodoo-Axe jest wynikiem naturalnej ewolucji tego urządzenia. Oryginalny Axis Fuzz jest nadal produkowany, lecz Voodoo-Axis oferuje inną, rozszerzoną gamę możliwości brzmieniowych, znacznie bardziej nowoczesnych dla osób, które chciałyby, bazując na legendarnym brzmieniu, tworzyć barwy bardziej pasujące do dzisiejszej muzyki.

Voodoo-Axe bazuje na konstrukcji efektu Axe Fuzz, rozszerzonego o spektakularny potencjometr Fatness, którego rolą jest rozszerzanie i wzmacnianie zakresu najniższych częstotliwości ukonkretniając je bez groźby, iż brzmienie stanie się muliste i pozbawione dynamiki. Taki zwarty, mocny i głęboki dół jest konieczny w nowoczesnych gatunkach muzycznych. Co więcej, Voodoo-Axe reaguje w bardzo muzyczny, "ludzki" sposób na sposób gry i artykulacji muzyka, dodając przy tym składowych harmonicznych, które czynią brzmienie przyjemnym dla ucha i pozwalają na klarowną i soczystą grę akordami. Dzięki analogowej konstrukcji efektu w bardzo prosty sposób można regulować nasycenie przesterowania poprzez użycie potencjometru głośności w gitarze. Efekt ma bardzo niską zawartość szumów własnych i dzięki zawartości składowych harmonicznych oraz długiemu sustainowi bardzo inspiruje do emocjonalnej gry. Posiada również skuteczne zabezpieczenie przed zakłóceniami oraz bardzo silny sygnał wyjściowy, potrafiący podporządkować sobie każdy wzmacniacz... Jego sygnał wyjściowy jest najwyższy spośród wszystkich efektów Rogera Mayera, co sprawia, iż może być on w bardzo satysfakcjonujący sposób wykorzystany jako "power booster".

W zakresie elektroniki Voodoo-Axe jest oparty na tym samym układzie co pozostałe urządzenia z serii Voodoo, charakteryzując się przy tym podwójnym wyjściem, pozwalającym rozdzielić sygnał i z pełną mocą wyjść do dwóch wzmacniaczy itp.

Zasilanie odbywa się za pomocą zewnętrznego zasilacza 9V / 50mA (lub więcej), nie dołączonego do urządzenia, podłączanego poprzez standardowe złącze DC 2.1 mm, pasujące do wtyczki, w jaką zaopatrzone są wszystkie uniwersalne zasilacze dostępne na rynku. Efekt posiada zabezpieczenie (diodę), które zapobiega uszkodzeniu układu przy podłączeniu zasilania o odwrotnej polaryzacji, oraz układ filtrujący, gwarantujący skuteczną izolację od wszelkich zakłóceń.

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!