Roger Mayer Voodoo-Boost Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 489
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 
Voodoo Boost jest jednym z ostatnich efektów z serii analogowych efektów gitarowych Voodoo i różni się od innych efektów typu distortion czy fuzz właściwie każdym elementem układu. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy ze wzmacniaczami opierającymi się na różnych konstrukcjach - jednak aby ta współpraca była owocna, efekt musi znajdować się w łańcuchu innych efektów jako ostatni element toru przed wzmacniaczem. Jest to zestawienie sprawdzające się nie tylko w grze na żywo, ale również idealne do pracy w studiu nagraniowym. Efekt ten nie tylko kontroluje wzmocnienie, ale przede wszystkim posiada rewelacyjny parametr 'fatness' regulowany dedykowanym potencjometrem, pozwalający nasycić sygnał i sprawić, by instrument brzmiał naprawdę 'tłusto' i wypełniał swoją barwą zakres całego pasma, jak również potencjometr 'gain/distortion' pozwalający, zwłaszcza w kombinacji z pozostałymi parametrami, uzyskać niesamowicie szeroki zakres brzmień. Podwójne wyjście umożliwia łatwe konfigurowanie najbardziej skomplikowanych połączeń z innymi efektami bez potrzeby kupowania oddzielnego urządzenia rozdzielającego typu �splitter�.

Volume Boost

Voodoo Boost pozwala na zwiększenie głośności i nasycenia barwy instrumentu za pomocą jednego przycisku bez obawy o powstanie niepożądanego przesterowania. Potencjometr �fatness� pozwala zaś na ustawienie odpowiedniej barwy tonu, gdy wzmocnienie jest na pożądanym poziomie. Zazwyczaj gdy pożądane jest jedynie wzmocnienie sygnału, potencjometr �gain� jest ustawiony na minimum, i poziom wyjściowy jest tożsamy z ustawieniem parametru �boost�. Całkowity poziom wyjściowy jest w stanie przesterować mocno każdy wzmacniacz, jeśli tylko jest to pożądane. Takie przesterowanie na wejściu można osiągnąć poprzez przyciszenie wzmacniacza przy jednoczesnym zwiększeniu głośności na wyjściu efektu. To pozwala uzyskać efekt charakterystyczny dla klasycznej konstrukcji wzmacniacza gitarowego.

Fatness

Parametr regulowany przez ten potencjometr ten pozwala rozszerzyć barwę instrumentu, wzbogacając ją o składowe harmoniczne charakterystyczne dla wzmacniaczy lampowych, co objawia się 'tłustym', pełnym brzmieniem. Jednocześnie znacznie rozszerza wachlarz możliwości brzmieniowych instrumentu, oferując muzykowi ogromne, nieznane dotąd sposoby kreowania barwy. Bez trudu uzyskać można brzmienia emulujące takie kultowe wzmacniacze, jak rozdzierający Tweed Twang czy - znajdujący się z drugiej strony kontinuum wyznaczającego możliwości brzmieniowe Voodoo Boost - Classic British 4 x 12. Najlepsze efekty osiąga się przy neutralnych, wyzerowanych ustawieniach brzmienia we wzmacniaczu. Takie zestawienie - Voodoo Boost i wzmacniacz z neutralnymi ustawieniami - oferuje właściwie nieskończone możliwości brzmieniowe każdemu eksperymentatorowi.

Gain

Całościowe, wewnętrzne wzmocnienie głośności urządzenia �gain� można ustawić w ten sposób, by wprowadzało ono przyjemne, wewnętrzne przesterowanie. Dzięki współpracy tego potencjometru z potencjometrem poziomu wyjściowego pojawia się niezliczona ilość kombinacji brzmieniowych. Aby docenić ogromne możliwości efektu oraz zmiany w brzmieniu, które on wprowadza, warto pamiętać o częstym odwoływaniu się do naturalnego brzmienia gitary poprzez wciśnięcie przycisku �bypass�. Nasycenie i moc przesteru możliwe do osiągnięcia dzięki temu urządzeniu z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej zagorzałego miłośnika ostrego metalu. Efekt ten daje ogromne możliwości kreowania brzmienia i nasycenia przesteru - począwszy od czystych, ciepłych barw, przez subtelny, lekki �crunch�, aż do obłędnego przesterowania - tym większe, że prócz swojego wewnętrznego przesterowania umożliwia ustawienie najróżniejszych proporcji z przesterowanym wzmacniaczem. Efekt jest tak skonstruowany, że pozwala za pomocą kilku ruchów ustawić ciekawe brzmienie nawet mniej wprawionemu użytkownikowi, jednocześnie nie ograniczając w niczym kreatywnych eksperymentatorów, którzy dzięki mnogości możliwych do ustawienia kombinacji parametrów mogą stworzyć oryginalne i bardzo nietypowe barwy.

Voodoo Boost jest umieszczony w litej, metalowej obudowie i zasilany jest z wewnętrznej baterii 9V, pozwalającej na 150 godzin ciągłej pracy, lub też z zewnętrznego zasilacza (nie jest on dołączony do urządzenia - może być to dowolny uniwersalny, najprostszy zasilacz). Efekt posiada zabezpieczenie (diodę), które zapobiega uszkodzeniu układu przy podłączeniu zasilania o odwrotnej polaryzacji, oraz układ filtrujący, gwarantujący skuteczną izolację od wszelkich zakłóceń. Voodoo Boost jest wyposażony w podwójne wyjście, pozwalające na ciekawe kombinacje konfiguracyjne i bezstratne przesyłanie sygnału dzięki pracy w trybie 'True Bypass'. Co więcej, układ odpowiedzialny za przygotowanie sygnału wyjściowego pozwala na stosowanie naprawdę długich kabli, które w innych przypadkach powodowałyby wprowadzenie zakłóceń. Jednak dzięki odpowiedniemu wzmocnieniu i przygotowaniu sygnału dźwięk może być bezstratnie przesyłany nawet na większe odległości, umożliwiając np. pracę w studiu nagraniowym i grę w innym pomieszczeniu niż wzmacniacz. Jest to doskonała, bardzo ułatwiająca pracę i jednocześnie niespotykana cecha wśród efektów gitarowych. Wyjścia takie posiadają wszystkie efekty z serii Voodoo. Warto przy tym pamiętać, że aby osiągnąć zamierzony efekt, urządzenie należy umieścić jako ostatnie w łańcuchu, wyjście jego podłączając bezpośrednio do wzmacniacza.

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!
Polecamy