Roger Mayer Voodoo Blues Transport Gratis!

1074,00 PLN
Model: 488
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

Wielu gitarzystów zgłaszało zapotrzebowanie na dwufunkcyjny efekt z czystym wybrzmieniem i overdrive’em, którego można używać przy akordach. W odpowiedzi na te potrzeby Roger Mayer opracował Voodoo-Blues, nowy, rewolucyjny efekt, który zapewnia zarówno overdrive, jak i czysty boost.

Przez wiele lat Mayer odmawiał stworzenia kopii lub klonu Tube Screamera, ponieważ osobiście nigdy nie był zadowolony z jego nosowego brzmienia, braku detali i słabej dynamiki. Wyjątkowy, pozbawiony tych problemów efekt można było stworzyć tylko od podstaw. Wynikiem tych prac jest Voodoo-Blues, nowy, unikalny pedał gitarowy, który bazuje na zupełnie innym układzie, dzięki czemu pozwala osiągnąć mnóstwo muzycznych alikwotów oraz kompresję typu feed forward w trybie overdrive. Detale i dynamika gitarowego brzmienia są wiernie przenoszone a dźwięk staje się krystalicznie czysty po zmniejszeniu poziomu głośności na gitarze.

Producent nalega, aby porównać Voodoo-Blues z dowolnym innym pedałem typu overdrive aby zaobserwować różnicę. W konstruowaniu efektów stawia on sobie coraz ambitniejsze cele, dzięki czemu jego urządzenia pozostawiają w tyle konkurencję i ustanawiają nowe standardy.

Poziom na wyjściu jest na tyle wysoki, że wystarcza do przesterowania wejścia wzmacniacza lampowego jeśli jest taka potrzeba, natomiast regulacja fatness odpowiada dosłownie za „tłustość“ dźwięku, a nie jest tylko prostą sekcją equalizera.

Efekt ten posiada wszystkie standardowe cechy serii Voodoo i stanowi doskonałe uzupełnienie do pozostałych efektów.

Charakterystyka urządzenia pozwala na używanie go nie tylko w muzyce blues, doskonale sprawdza się również w przypadku rocka czy country.

 

Główne zalety:

Uniwersalne wyjścia buforowane/hard wire bypass

Stone-X posiada wyjście hard wire bypass oraz dwa buforowane wyjścia, które umożliwiają podłączenie długich kabli bez strat sygnału o wysokich częstotliwościach. Wyjścia buforowane zostają odłączone gdy używane jest wyjście hard wire bypass. Pozwala to na dowolne podłączenie we wszystkich sytuacjach na scenie i w studio, niezależnie od tego czy potrzebne jest wyjście hard wire, czy przydadzą się zalety wyjścia buforowanego.

Szybka wymiana baterii:
Koniec z gubieniem śrub. Aby dostać się do baterii wystarczy przesunąć panel frontowy do tyłu. Proste i szybkie rozwiązanie.

Żywotność baterii:
Ponad 50 godzin przy użyciu dobrej jakości baterii 9V

Zewnętrzny zasilacz:
Na tylnym panelu znajduje się zewnętrznego zasilacza AC (nie dołączony). Gniazdo przystosowane jest do wtyczek typu „minus w środku“ stosowanych przez większość producentów. Zawarte w układzie urządzenia filtry zapewniają bezszumową pracę a dioda eliminuje ryzyko uszkodzenia sprzętu w przypadku pomylenia polaryzacji.

Ergonomiczna konstrukcja:
Gniazda sygnałowe i gniazdo zasilania umiejscowione są razem na tylnej ściance urządzenia co umożliwia łatwe podłączenie efektu w podłodze każdego gitarzysty.

Wymiary Sze x Głę x Wys: 170mm x 112mm x 57mm
Waga: 640g z baterią

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!