Roger Mayer Spitfire Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 484
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 
Spitfire jest najnowszym efektem w serii Rocket. Został on zaprojektowany i stworzony po to, by jak najwierniej oddać rodzaj przesterowania charakterystycznego dla klasycznego lampowego brzmienia triody, bogatego w składowe harmoniczne, tak istotne z punktu widzenia muzykalności dźwięku. Są one odczuwalne jako szczególnie przyjemny aspekt brzmienia przesterowanej gitary. W praktyce owocuje to możliwością grania akordów nawet na mocnym, maksymalnym ustawieniu przesterowania bez przykrego efektu chropowatości i płytkości brzmienia, które są zmorą innych typów efektu fuzz.

Spitfire pozwala zachować oryginalne, charakterystyczne brzmienie gitary z całą jego otwartością i dźwiękowym dziedzictwem, którego korzenie tkwią w grze Jimiego Hendrixa i jego współpracy z Rogerem Mayerem.
Konstrukcja ta zawiera kilka oryginalnych, nowoczesnych rozwiązań, ś cisle współpracujących z układami bazującymi na wiedzy, jaką konstruktor posiadł podczas wieloletnich doświadczeń w projektowaniu podobnych układów, dlatego brzmi bardzo świeżo i ciekawie, zwłaszcza w kontekście innych reedycji czy klonów efektów sprzed 30 lat.

Efekt ten posiada kilka konkretnych, korzystnych rozwiązań, które szczególnie przypadły do gustu tym muzykom, którzy pragną nowoczesnego brzmienia, ale osadzonego silnymi korzeniami w przeszłości. Spitfire charakteryzuje się zaskakująco niskimi szumami, soczystym analogowym przesterowaniem i stabilnym brzmieniem, wolnym od tak dających się we znaki zakłóceń. Pozwala uzyskać naprawdę silny sygnał na wyjściu, dzięki czemu można mocno przesterować każdy wzmacniacz. Poprzez podkręcanie gałek Gain i Drive można otrzymać dobre sprzężenie nawet przy niewielkiej głośności oraz nigdy nie kończący się, pełny i zwarty sustain z tak cenioną "okrągłą górką", inspirującą do dzikich solówek, pełnych podciągnięć i alikwotów. Equalizacja, jaką posiada Spitfire, została precyzyjnie zaprojektowana, by osiągnąć "tłuste", pełne i muzyczne brzmienie, całkowicie różne od brzmień uzyskiwanych za pomocą cyfrowego modelowania dźwięku i innych "udoskonaleń", na których bazują popularne multiefekty gitarowe. Brzmienie analogowych układów zależy od głośności sygnału podawanego na wejściu, dzięki czemu można za pomocą pokrętła głośności w gitarze regulować brzmienie - od mocno przesterowanego i nasyconego aż po oryginalną barwę instrumentu. Jest to szczególnie korzystne w grze na żywo. Spitfire, nawet z ustawionym najsilniejszym efektem przesterowania, pozwala osiągnąć gładkie i czysto brzmiące przejścia pomiędzy dźwiękami, w przeciwieństwie do efektu "plucia", pojawiającego się często podczas pracy innych efektów w momencie zakończenia jednego dźwięku i wchodzenia na kolejny. W ten sposób znacznie lepiej brzmią szybkie solówki, a długie dźwięki wybrzmiewają jeszcze dużej, ponieważ przestrzenie między nimi nie są wypełnione hałasem i brudem. Układ Spitfire'a wyczuwa informacje odbierane bezpośrednio z przystawki gitary i wykorzystuje je w celu sterowania własnymi parametrami, dlatego zalecane jest wpięcie Spitfire'a do łańcucha efektów w pierwszej kolejności - od razu po gitarze. Pozwoli to wykorzystać wszystkie możliwości układu. Szczególna cechą Spitfire'a jest to, iż brzmi w zupełnie inny sposób niż wcześniej konstruowane efekty typu "fuzz", reagując na indywidualne cechy gry gitarzysty, jak siła uderzenia czy stosowana technika. Juz pięć minut gry ze Spitfire'em przekona każdego, iż nie są to puste hasła a prawdziwie innowacyjny, genialny produkt, wprowadzający całą gamę nowych brzmień i możliwości.

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!