Roger Classic Fuzz Transport Gratis!

939,00 PLN
Model: 481
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Roger Mayer
   
 
 
Classic Fuzz posiada te same modyfikacje, jakie Roger Mayer osobiście wprowadził do egzemplarza używanego przez Jimiego Hendrixa. Brzmienie tego efektu można usłyszeć na większości wcześniejszych nagrań Jimiego.

Z punktu widzenia elektroniki efekt ten używa konfiguracji Fuzz Face, czyli dwóch wzmacniaczy tranzystorowych, jednak prostota tej konstrukcji nastręczała wielu problemów w produkcji seryjnej. Duże różnice w brzmieniu, przydźwięk, oscylacje wysokich częstotliwości czy wrażliwość na zmiany temperatury powodowały, iż niczym niezwykłym nie była koniczność sprawdzenia 20 egzemplarzy w celu znalezienia choćby jednego dobrego. Niemożliwością było znalezienie dwóch takich samych urządzeń!

Wersja produkowana dzisiaj przez Rogera Mayera nie posiada tych wad i reprezentuje brzmienie najlepszych egzemplarzy używanych przez Hendrixa. Germanowe tranzystory PNP dokładnie tego samego typu jak te, których używano we wczesnych wersjach są bardzo ostrożnie selekcjonowane pod kątem uzyskiwanego wzmocnienia i stabilności pracy, pozwalają uzyskać gładkie, okrągłe brzmienie, co nie udawało się krzemowym tranzystorom NPN. Niestety, większość nowoczesnych producentów nadal używa tych ostatnich, reklamując urządzenia na nich oparte jako wersje "vintage" Fuzz Face. Tranzystory germanowe są odporne na zakłócenia radiowe, oscylację i różnice temperatur. Jest to niewątpliwie efekt najbardziej zasługujący na miano "Vintage fuzz effect" spośród urządzeń teraz produkowanych, czego najlepiej dowodzi fakt, iż z perfekcyjną wiernością oddaje on brzmienie gitary Hendrixa znane z wczesnych jego nagrań. Classic Fuzz Rogera Mayera posiada prawdziwy rodowód i dziedzictwo - dowodem jest to, iż został zaprojektowany i skonstruowany przez człowieka, który był wtedy z Hendrixem i dysponuje wyjątkową wiedzą na temat jego sprzętu i brzmienia.

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!