Roger Mayer Spitfire-X Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 480
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

Rocket Spitfire został wyposażony w dodatkowe funkcje oraz zamknięty w standardowej obudowie kostki gitarowej, dzięki czemu teraz jest jeszcze bardziej przyjazny użytkownikowi.

Dokładne przenoszenie szczegółów artykulacji, możliwość kreowania brzmienia za pomocą regulacji głośności gitary oraz długie wybrzmienie przy niskim poziomie głośności wzmacniacza i ciężkie brzmienie uczyniło ten efekt ulubieńcem wielu rockowych zespołów, zarówno do użycia na scenie, jak i przy nagrywaniu w studio.

Dodatkowe funkcje:

Regulacja Fatness:

Pozwala podkręcać dźwięk bez negatywnego wpływu na brzmienie

Hard Wire Bypass i dwa buforowane wyjścia:

Pozwalają swobodnie połączyć efekt z innymi urządzeniami

Łatwy dostęp do baterii:

Aby wymienić baterię wystarczy przesunąć tylną obudowę

Standardowe gniazdo zasilania:

Pozwala na podłączenie powszechnie dostępnych zasilaczy ze standardową polaryzacją. Dodatkowe wewnętrzne filtrowanie zapewnia bezszumową pracę.

Historia Spitfire

Spitfire został zaprojektowany i stworzony po to, by jak najwierniej oddać rodzaj przesterowania charakterystycznego dla klasycznego lampowego brzmienia triody, bogatego w składowe harmoniczne, tak istotne z punktu widzenia muzykalności dźwięku. Są one odczuwalne jako szczególnie przyjemny aspekt brzmienia przesterowanej gitary. W praktyce owocuje to możliwością grania akordów nawet na mocnym, maksymalnym ustawieniu przesterowania bez przykrego efektu chropowatości i płytkości brzmienia, które są zmorą innych typów efektu fuzz.

Spitfire pozwala zachować oryginalne, charakterystyczne brzmienie gitary z całą jego otwartością i dźwiękowym dziedzictwem, którego korzenie tkwią w grze Jimiego Hendrixa i jego współpracy z Rogerem Mayerem.
Konstrukcja ta zawiera kilka oryginalnych, nowoczesnych rozwiązań, ś cisle współpracujących z układami bazującymi na wiedzy, jaką konstruktor posiadł podczas wieloletnich doświadczeń w projektowaniu podobnych układów, dlatego brzmi bardzo świeżo i ciekawie, zwłaszcza w kontekście innych reedycji czy klonów efektów sprzed 30 lat.

Efekt ten posiada kilka konkretnych, korzystnych rozwiązań, które szczególnie przypadły do gustu tym muzykom, którzy pragną nowoczesnego brzmienia, ale osadzonego silnymi korzeniami w przeszłości. Spitfire charakteryzuje się zaskakująco niskimi szumami, soczystym analogowym przesterowaniem i stabilnym brzmieniem, wolnym od tak dających się we znaki zakłóceń. Pozwala uzyskać naprawdę silny sygnał na wyjściu, dzięki czemu można mocno przesterować każdy wzmacniacz. Poprzez podkręcanie gałek Gain i Drive można otrzymać dobre sprzężenie nawet przy niewielkiej głośności oraz nigdy nie kończący się, pełny i zwarty sustain z tak cenioną "okrągłą górką", inspirującą do dzikich solówek, pełnych podciągnięć i alikwotów.

Equalizacja, jaką posiada Spitfire, została precyzyjnie zaprojektowana, by osiągnąć "tłuste", pełne i muzyczne brzmienie, całkowicie różne od brzmień uzyskiwanych za pomocą cyfrowego modelowania dźwięku i innych "udoskonaleń", na których bazują popularne multiefekty gitarowe. Brzmienie analogowych układów zależy od głośności sygnału podawanego na wejściu, dzięki czemu można za pomocą pokrętła głośności w gitarze regulować brzmienie - od mocno przesterowanego i nasyconego aż po oryginalną barwę instrumentu. Jest to szczególnie korzystne w grze na żywo. Spitfire, nawet z ustawionym najsilniejszym efektem przesterowania, pozwala osiągnąć gładkie i czysto brzmiące przejścia pomiędzy dźwiękami, w przeciwieństwie do efektu "plucia", pojawiającego się często podczas pracy innych efektów w momencie zakończenia jednego dźwięku i wchodzenia na kolejny. W ten sposób znacznie lepiej brzmią szybkie solówki, a długie dźwięki wybrzmiewają jeszcze dużej, ponieważ przestrzenie między nimi nie są wypełnione hałasem i brudem.

Układ Spitfire'a wyczuwa informacje odbierane bezpośrednio z przystawki gitary i wykorzystuje je w celu sterowania własnymi parametrami, dlatego zalecane jest wpięcie Spitfire'a do łańcucha efektów w pierwszej kolejności - od razu po gitarze. Pozwoli to wykorzystać wszystkie możliwości układu. Szczególna cechą Spitfire'a jest to, iż brzmi w zupełnie inny sposób niż wcześniej konstruowane efekty typu "fuzz", reagując na indywidualne cechy gry gitarzysty, jak siła uderzenia czy stosowana technika. Juz pięć minut gry ze Spitfire'em przekona każdego, iż nie są to puste hasła a prawdziwie innowacyjny, genialny produkt, wprowadzający całą gamę nowych brzmień i możliwości.

Zalety:

Uniwersalne wyjścia buforowane/hard wire bypass

Spitfire-X posiada wyjście hard wire bypass oraz dwa buforowane wyjścia, które umożliwiają podłączenie długich kabli bez strat sygnału o wysokich częstotliwościach. Wyjścia buforowane zostają odłączone gdy używane jest wyjście hard wire bypass. Pozwala to na dowolne podłączenie we wszystkich sytuacjach na scenie i w studio, niezależnie od tego czy potrzebne jest wyjście hard wire, czy przydadzą się zalety wyjścia buforowanego.

Szybka wymiana baterii:

Koniec z gubieniem śrub. Aby dostać się do baterii wystarczy przesunąć panel frontowy do tyłu. Proste i szybkie rozwiązanie.

Żywotność baterii:

Ponad 50 godzin przy użyciu dobrej jakości baterii 9V

Zewnętrzny zasilacz:

Na tylnym panelu znajduje się zewnętrznego zasilacza AC (nie dołączony). Gniazdo przystosowane jest do wtyczek typu „minus w środku“ stosowanych przez większość producentów. Zawarte w układzie urządzenia filtry zapewniają bezszumową pracę a dioda eliminuje ryzyko uszkodzenia sprzętu w przypadku pomylenia polaryzacji.

Ergonomiczna konstrukcja:

Gniazda sygnałowe i gniazdo zasilania umiejscowione są razem na tylnej ściance urządzenia co umożliwia łatwe podłączenie efektu w podłodze każdego gitarzysty.

  Wymiary Sze x Głę x Wys: 170mm x 112mm x 57mm

Waga: 640g z baterią

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Polecamy