Roger Mayer Mongoose-X Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 479
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

Rocket Mongoose został wyposażony w dodatkowe funkcje oraz zamknięty w standardowej obudowie kostki gitarowej, dzięki czemu teraz jest jeszcze bardziej przyjazny użytkownikowi.

Długie wybrzmienie przy niskim poziomie głośności oraz zaokrąglone, ciężkie brzmienie, sprawiają że ten efekt jest niezwykle popularny wśród gitarzystów rockowych i metalowych przez ponad 20 lat.

Brzmienie staje się czyste przy zmniejszeniu poziomu głośności gitary a doskonała wrażliwość artykulacyjna pozwala na używanie zaawansowanych technik gry.

 

Dodatkowe funkcje:

Regulacja Fatness:

Pozwala podkręcać dźwięk bez negatywnego wpływu na brzmienie

Hard Wire Bypass i dwa buforowane wyjścia:

Pozwalają swobodnie połączyć efekt z innymi urządzeniami

Łatwy dostęp do baterii:

Aby wymienić baterię wystarczy przesunąć tylną obudowę

Standardowe gniazdo zasilania:

Pozwala na podłączenie powszechnie dostępnych zasilaczy ze standardową polaryzacją. Dodatkowe wewnętrzne filtrowanie zapewnia bezszumową pracę.

Historia Mongoose

Mongoose Fuzz powstał w 1985 roku pod wpływem próśb gitarzystów, którzy potrzebowali efektu gitarowego mocno przesterowującego, i przenoszącego przy tym dużo dołu, co uszczęśliwiało wielbicieli metalu. Mongoose Fuzz spełnił ich oczekiwania. Co więcej, zyskał popularność w różnych stylistykach: od metalu, przez rock, aż do jazzu. Mongoose Fuzz oferuje brzmienie bardziej nowoczesne i "cywilizowane" niż Axis czy Classic Fuzz, zyskując ogromną sympatię u gitarzystów, którzy poszukują innej barwy niż te osiągalne za pomocą masowo produkowanych efektów w USA, Japonii czy na wschodzie, a jednocześnie szukają dobrego przesteru, nie zaś kosmicznych dźwięków.

Pod względem konstrukcyjnym Mongoose bazuje na kombinacji techniki IC analogowej i dyskretnej. Układ obcinający oparty na pasywnych diodach daje efekt subtelnej kompresji oraz bogactwa składowych harmonicznych, umożliwiając w ten sposób płynne przejście od czystego do przesterowanego dźwięku. Akordy brzmią naprawdę świetnie, dźwięk wybrzmiewa z zadziwiająco długim sustainem, a sprzężenie jest możliwe do uzyskania nawet przy najcichszym wysterowaniu wzmacniacza. Cechy te spowodowały, iż Mongoose Fuzz stał się jednym z najbardziej ulubionych efektów wśród realizatorów i gitarzystów sesyjnych, gdzie możliwość uzyskania sprzężenia przy niewielkim wzmocnieniu jest na wagę złota.

Wśród użytkowników Mongoose Fuzz znaleźć można takie sławy, jak Bono (U2) czy Joe Perry (Aerosmith).

Zalety:

Uniwersalne wyjścia buforowane/hard wire bypass

Mongoose-X posiada wyjście hard wire bypass oraz dwa buforowane wyjścia, które umożliwiają podłączenie długich kabli bez strat sygnału o wysokich częstotliwościach. Wyjścia buforowane zostają odłączone gdy używane jest wyjście hard wire bypass. Pozwala to na dowolne podłączenie we wszystkich sytuacjach na scenie i w studio, niezależnie od tego czy potrzebne jest wyjście hard wire, czy przydadzą się zalety wyjścia buforowanego.

Szybka wymiana baterii:

Koniec z gubieniem śrub. Aby dostać się do baterii wystarczy przesunąć panel frontowy do tyłu. Proste i szybkie rozwiązanie.

Żywotność baterii:

Ponad 50 godzin przy użyciu dobrej jakości baterii 9V

Zewnętrzny zasilacz:

Na tylnym panelu znajduje się zewnętrznego zasilacza AC (nie dołączony). Gniazdo przystosowane jest do wtyczek typu „minus w środku“ stosowanych przez większość producentów. Zawarte w układzie urządzenia filtry zapewniają bezszumową pracę a dioda eliminuje ryzyko uszkodzenia sprzętu w przypadku pomylenia polaryzacji.

Ergonomiczna konstrukcja:

Gniazda sygnałowe i gniazdo zasilania umiejscowione są razem na tylnej ściance urządzenia co umożliwia łatwe podłączenie efektu w podłodze każdego gitarzysty.

  Wymiary Sze x Głę x Wys: 170mm x 112mm x 57mm

Waga: 640g z baterią

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!