Roger Mayer Stone-X Transport Gratis!

1135,00 PLN
Model: 478
Realizacja zamówienia: Zapytaj o dostępność godzin
Producent: Roger Mayer
   
 
 

Rocket Stone Fuzz został wyposażony w dodatkowe funkcje oraz zamknięty w standardowej obudowie kostki gitarowej, dzięki czemu teraz jest jeszcze bardziej przyjazny użytkownikowi.

Długie wybrzmienie przy niskim poziomie głośności oraz zaokrąglone, ciężkie brzmienie, sprawiają że ten efekt jest niezwykle popularny wśród gitarzystów rockowych i metalowych przez ponad 20 lat.

Brzmienie staje się czyste przy zmniejszeniu poziomu głośności gitary a doskonała wrażliwość artykulacyjna pozwala na używanie zaawansowanych technik gry.

Dodatkowe funkcje:

Buforowanie wejściowe:

Bufor sprawia, że układ fuzz lepiej współgra ze standardowym pedałem wah a wysoka impedancja wejściowa pozwala usłyszeć najdrobniejsze niuanse brzmieniowe pick-up’ów bez utarty szczegółów, która zdarza się w przypadku wejścia o niskiej impedancji. Bufor może zostać włączony lub wyłączony za pomocą zworek na płytce wewnątrz urządzenia, tak więc można łatwo usłyszeć różnicę.

Regulacja Fatness:

Pozwala podkręcać dźwięk bez negatywnego wpływu na brzmienie

Hard Wire Bypass i dwa buforowane wyjścia:

Pozwalają swobodnie połączyć efekt z innymi urządzeniami

Łatwy dostęp do baterii:

Aby wymienić baterię wystarczy przesunąć tylną obudowę

Standardowe gniazdo zasilania:

Pozwala na podłączenie powszechnie dostępnych zasilaczy ze standardową polaryzacją. Dodatkowe wewnętrzne filtrowanie zapewnia bezszumową pracę.

Cechy konstrukcyjne Stone-X

Stone-X jest najnowszą ewolucją efektów opartych na tranzystorach germanowych, które Roger Mayer modyfikował specjalnie dla Jimiego Hendrixa. Stone-X zachowuje oryginalne, otwarte brzmienie gitary, które stało się znakiem rozpoznawczym nagrań Jimiego. Zalety nowej funkcji buforowania wejścia docenią gitarzyści, którzy dążąc do nowych brzmień są wciąż zakorzenieni w klasycznym gitarowym graniu. Została ona wynaleziona przez Rogera Mayera i wykorzystana w nagraniach Hendrixa. Może zostać włączona lub wyłączona za pomocą zworek na płytce urządzenia.

Nie jest to jednak klon starego układu, który powielałby jego niedoskonałości i kompromisy. Została użyta ta sama konfiguracja tranzystorów jednak w porównaniu do pierwotnego, prostego układu, wprowadzono wiele innowacji. Obydwa tranzystory germanowe są bardzo starannie dobierane a płytka drukowana specjalnie przygotowana to pracy w szerokim zakresie temperatur. Nowy Stone-X to niskoszumowy układ o wysokim wzmocnieniu wejścia, niezwykle stabilny, odporny na wszelkiego rodzaju zakłócenia, które często sprawiają problemy.

Charakteryzuje się znacznie poprawionym poziomem wyjścia, co pozwala uzyskać dowolny przester na wejściu wzmacniacza przy potencjometrze Drive ustawionym na minimalne znieksztalcenia, w trybie podbijania głośności. Po podkręceniu regulacji Gain lub Drive pozwala uzyskać niezwykle głęboki i zwarty efekt fuzz znany z dzikich, energetycznych solówek. Regulacja Fatness została precyzyjnie zaprojektowana tak, aby umożliwić osiągnięcie szerokiej skali przyjemnych i okrągłych odcieni brzmieniowych.

Efekt ten naprawdę pokazuje co potrafi podczas grania na żywo, zawsze zachowuje oryginalne brzmienie gitary i natychmiast czyści dźwięk po ściszeniu poziomu na gitarze. Dzięki temu może być swobodnie sterowany z poziomu gitary, co bardzo ułatwi życie muzykom chcącym łatwo i szybko zmieniać brzmienie.

Ponieważ Stone-X jest bardzo wrażliwy na sygnał płynący prosto z pick-upu gitary i używa go do regulacji własnych parametrów, zalecane jest aby umieścić go jako pierwszy w łańcuchu efektów. Tylko wtedy bowiem można w pełni wykorzystać jego funkcję „feed forward“, która sprawia że efekt ten brzmi inaczej niż stare konstrukcje i czule reaguje na indywidualny styl każdego gitarzysty.

5 minut gry na Stone-X przekona każdego, że nie ma do czynienia ze starą konstrukcją, ale z wyjątkowo innowacyjnym urządzeniem posiadającym własne, nowe brzmienia. Dzięki buforowanym wyjściom Stone-X może zostać bez problemu podłączony w każdym, cyfrowym czy analogowym środowisku nagrywania.

Zalety:

Uniwersalne wyjścia buforowane/hard wire bypass

Stone-X posiada wyjście hard wire bypass oraz dwa buforowane wyjścia, które umożliwiają podłączenie długich kabli bez strat sygnału o wysokich częstotliwościach. Wyjścia buforowane zostają odłączone gdy używane jest wyjście hard wire bypass. Pozwala to na dowolne podłączenie we wszystkich sytuacjach na scenie i w studio, niezależnie od tego czy potrzebne jest wyjście hard wire, czy przydadzą się zalety wyjścia buforowanego.

Szybka wymiana baterii:

Koniec z gubieniem śrub. Aby dostać się do baterii wystarczy przesunąć panel frontowy do tyłu. Proste i szybkie rozwiązanie.

Żywotność baterii:

Ponad 50 godzin przy użyciu dobrej jakości baterii 9V

Zewnętrzny zasilacz:

Na tylnym panelu znajduje się zewnętrznego zasilacza AC (nie dołączony). Gniazdo przystosowane jest do wtyczek typu „minus w środku“ stosowanych przez większość producentów. Zawarte w układzie urządzenia filtry zapewniają bezszumową pracę a dioda eliminuje ryzyko uszkodzenia sprzętu w przypadku pomylenia polaryzacji.

Ergonomiczna konstrukcja:

Gniazda sygnałowe i gniazdo zasilania umiejscowione są razem na tylnej ściance urządzenia co umożliwia łatwe podłączenie efektu w podłodze każdego gitarzysty.

  Wymiary Sze x Głę x Wys: 170mm x 112mm x 57mm

Waga: 640g z baterią

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!