Seymour Duncan Broadcaster Set Telecaster

589,00 PLN
Model: 1394
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Seymour Duncan
   
 
 
Przedmiotem sprzedaży jest set pickupów do telecastera składający się z STR-1 i STL-1

STL-1 to wierna replika vintage'owego przetwornika mostkowego z Telecastera z 1954 roku. Idealnie sprawdza się w Country, Country Popie, przy stosowaniu techniki Chicken-Pickin, w rockabilly, bluesie i bluesrocku.
Tak jak pochodzący z 1954 roku oryginał, tak i ten przetwornik używa standardowych, odrobinę wyższych pod strunami G i D nadbiegunników z magnesem Alnico 5 o średnicy .187''. W rezultacie brzmienie jest jasne, z pazurem i charakterystycznym Twangiem. W porównaniu z STL-1b, Vintage '54 ma odrobinę mniejszy sygnał wyjściowy i jaśniejszą, ostrzejszą górę. Pickup zabezpieczony jest woskiem przed sprzężeniami.
Vintage '54 przeznaczony jest do zrównoważonych brzmieniowo instrumentów, dobrze współpracuje zarówno z klonowymi jak i palisandrowymi podstrunnicami.

STR-1 to odpowiadający specyfikacjom vintage’owych przetworników kopia pickupa z Telecasterów® z lat 50’tych. W dobrze brzmiącym telecasterze przetwornik ten brzmi bardzo delikatnie ale otwarcie, z bardzo ciepłym dolnym środkiem i żywą górą – idealnie sprawdza się jako uzupełnienie twangu z pickupa mostkowego. Idealnie sprawuje się w tradycyjnym country, country popie, muzyce surf, rockabilly, bluesie i bluesrocku.