DiMarzio EJ Custom F Spaced Bridge DP212

319,00 PLN
Model: 1768
Realizacja zamówienia: 5 do 14 dni
Producent: DiMarzio
   
 
 
Eric Johnson jest głównie kojarzony z gitarami stratocaster, jednak od zawsze grywa również na gitarach z humbuckerami. Po tym jak Eric nabył Gibsona Les Paul 1959 re-issue, zwrócił się z prośbą do Larego Dimarzio o stworzenie pickupa, który odtworzy brzmienie starego Gretscha® Country Gentleman. Pickup ma jasny i pełen prezencji sound, jednocześnie nie jest "cienki". Po wypróbowaniu, Eric stwierdził, ze pickup brzmi czysto jak jego single w startach, jednocześnie zaskoczyło go to jak dobrze pickup sprawuje się na mocnym przesterowaniu, ponieważ nie ważne jakie nasycenie miał przester brzmienie pozostawało transparentne i w ogóle nie muliło.

Ej Custom ma podobną rezystancję co pickupy PAF, jednak jego charakterystyka oraz poziom wyjściowy są zupełnie inne. Poziom wyjściowy jest o wiele niższy oraz EJ Custom ma o wiele więcej góry niż pickupy vintage. "Ilość" góry jest bardzo podobna do pickupów jednocewkowych, jednak solidny zwarty bas zapewnia odpowiednią grubość brzmienia. Pickup bardzo dobrze sprawdza się przy graniu akordów oraz finger-pickingu, bardzo dobrze sprawdza się również w grze solowej na przesterze.

F-spaced - oznacza, że pickup ma szersze rozstawienie nadbiegunników (odpowiednik trembucker'a Seymour Duncan'a). F-spaced został zaprojektowany do gitar z rozstawem strun szerszym niż tradycyjny gibson'owski (głównie do gitar z mostkami floyd rose oraz gitar Fender,) po to, aby poszczególne struny leżały dokładnie nad nadbiegunnikami, dzięki czemu skrajne struny mają taki sam poziom głośności ja pozostałe.

Specyfikacja:
  • magnes AlNiCo 5
  • 4 żyłowe wyprowadzenie umożliwiające rozłączanie cewek
  • sygnał wyjściowy 200
  • rezystancja 7.85 K