Wczytuję dane...

Dimarzio LiquiFire + Crunch Lab F-Spaced Transport Gratis!

699,00 PLN
Model: LiquiFire + Crunch Lab
Realizacja zamówienia: 5 - 7 dni
Producent: DiMarzio
   
 
 
Zestaw Johna Petrucciego: Liquifire + Crunch Lab F-Spaced. Przedmiotem sprzedaży jest Liquifire ze zwykłym rozstawem nadbiegunników (48 mm) oraz Crunch lab F spaced (52 mm) - w 99% gitar z floydem taki zestaw się montuje.

Crunch Lab oraz Liquifire powstały we współpracy z wirtuozem gitary - Johnem Petruccim z Dream Theater. John twierdzi, że są to najlepiej brzmiące pickupy, zarówno w studio jak i na scenie. John używał Crunch Laba oraz Liquifire na dziesiątym albumie Dream Theater "Black Clouds & Silver Linings".

CrunchLab wygląda identycznie jak D Sonic, jednak "wnętrze" a co za tym idzie brzmienie - zupełnie inne ;-) Crunch Lab jest głośniejszy od D Sonica, wysokie tony posiadają więcej głębi, nie kłują w uszy i mają niezły pazur. Pickup - jak sama nazwa sugeruje - nie jest przeznaczony do rzeźni. Dół i środek jest bardziej otwarty co szczególnie ma znaczenie przy grze akordów na mocno przesterowanym wzmacniaczu. Pickup składa się z dwóch różnych cewek: standardowej z sześcioma nadbiegunnkami oraz z nadbiegunnikiem sztabkowym. Dlatego kierunek zamontowania pickupa ma duży wpływ na brzmienie. Petrucci montuje pickup nadbiegunnikiem sztabkowym w stronę gryfu, przez co Crunch Lab brzmi cieplej.

Czterożyłowe wyprowadzenie pozwala rozlączać cewki oraz łączyć je równolegle. Pickup składa się z dwóch różnych cewek więc rozłączając cewki możemy uzyskać dwa różne brzmienia singli.

F-spaced - oznacza, że pickup ma szersze rozstawienie nadbiegunników (odpowiednik trembucker'a Seymour Duncan'a). F-spaced został zaprojektowany do gitar z rozstawem strun szerszym niż tradycyjny gibson'owski (głównie do gitar z mostkami floyd rose oraz gitar Fender,) po to, aby poszczególne struny leżały dokładnie nad nadbiegunnikami, dzięki czemu skrajne struny mają taki sam poziom głośności ja pozostałe.

Główne cechy:
- wyprowadzenie czterożyłowe
- magnes ceramiczny
- sugnał wyjściowy 410
- rezystancja 11,03 K
Od początku lat '90, John pod gryfem używał pickupów wzorowanych na Air Norton lub customowych pickupów montowanych w jego gitarach Ernie Ball. LiquiFire różni się od nich w kilku zasadniczych aspektach. Góra  jest cieplejsza i bardziej "smooth", natomiast bas jaśniejszy i bardziej zwarty. Cechy te sprawiają, że pickup świetnie sprawdza się w solówkach granych na mocno przesterowanym wzmacniaczu oraz w skomplikowanych akordach granych na czystym kanale.
Główne cechy:
- wyprowadzenie czterożyłowe
- magnes Alnico 5
- sugnał wyjściowy 300
- rezystancja 10,75 K