Moog MF-104M Analog Delay

3199,00 PLN
Model: 521
Realizacja zamówienia: 3 dni
   
 
 
Analog Delay charakteryzuje się pięknym, analogowym brzmieniem, charakterystycznym dla całej serii Moogerfooger. W sposób charakterystyczny dla tej linii dokonuje się w nim edycja dźwięku: jest on oparty na podobnej zasadzie działania co pozostałe urządzenia Moogerfooger.

N a panelu urządzenia znajdują się wszystkie potrzebne kontrolery:

- driver i output level potencjometry pozwalające tak wysterować poziom sygnału, by był jak najbardziej odpowiedni dla źródła: Analog Delay MF-104Z akceptuje bowiem sygnały o czułości mikrofonowej, instrumentalnej, jak i czułości liniowej.

- delay time pozwala regulować czas delaya od poziomu poniżej 50 milisekund aż do 1000 milisekund

- mix potencjometr pozwalający na regulację pomiędzy sygnałem z efektem a sygnałem bez efektu (wet / dry).

- feedback control potencjometr regulujący ilość odbić echa od jednego, przez dwa, echo stojące aż po narastający chaotycznie, nakładający się pogłos.

- internal loop / external loop przełącznik, który pozwala wybrać pomiędzy pętlą sprzężenia zwrotnego przebiegającą wewnątrz urządzenia, lub w ustawieniu external pozwala wypuścić sygnał na zewnątrz, by potem powrócić z nim do efektu po włączeniu w pętle dowolnego innego efektu modulacyjnego, na przykład innego efektu z serii Moogerfooger. Doskonale sprawuje się to rozwiązanie z MuRFem!

- loop gain potencjometr regulacji poziomu wejściowego zewnętrznej pętli sprzężenia zwrotnego (aktywny, gdy używana jest opcja external loop, czyli zewnętrznej pętli).

Złącza:

- audio in wejście sygnału.

- Feedback Amount, Delay Time, oraz Wet/Dry Mix każdy z tych parametrów posiada przypisane mu gniazdo, dzięki czemu może być sterowany nie tylko z pozycji potencjometru na panelu czołowym, ale również za pomocą napięcia sterującego CV lub pedału ekspresji!

- mix out i delay out poziom sygnału bezpośredniego oraz sygnału z efektem, pojawiającego się na tych wyjściach, regulowany jest za pomocą potencjometru �output level�.

- loop in oraz loop out złącza te służą wypuszczeniu i powrotowi sygnału podczas korzystania z opcji �external loop�

Czym jest Analog Delay?

Delay oparty jest na układzie opóźniającym, który odtwarza po upływie krótkiego czasu replikę oryginalnego dźwięku. gdy słucha się obu fraz, bezpośredniej i opóźnionej, ta druga brzmi jak echo. Gdy uzyskany w ten sposób sygnał zmiksuje się z sygnałem bezpośrednim i ponownie całość podda takiej samej procedurze opóźnienia, efektem będzie wielowarstwowe, wygasające echo. Dzięki regulatorom możliwa jest kontrola nad parametrem szybkości pojawiania sie sygnału opóźnionego (delay time) oraz ilością sygnału ponownie wysyłanego do przetworzenia przez układ opóźniający (feedback), co przekłada się na czas wybrzmiewania sygnału. Możliwa jest również regulacja stosunku głośności sygnału bezpośredniego i sygnału opóźnionego.

Dzisiaj dostępne są trzy rodzaje urządzeń tego rodzaju: taśmowe, analogowe i cyfrowe. Delay taśmowy nagrywa sygnał na taśmę i odtwarza go po odpowiednim czasie związanym z szybkością pracy silnika ciągnącego taśmę. We wczesnych latach siedemdziesiątych stworzono półprzewodnikowe układy opóźniające. Ich zasadą działania było przepuszczanie sygnału przez tysiące kolejnych komórek układu, z których każda produkowała niewielkie opóźnienie.
Całkowity czas opóźnienia takiego układu zależy od ilości komórek oraz taktowania, czyli szybkości przenoszenia sygnału z jednej komórki do kolejnej. Analogowy układ opóźniający okazał się troszkę mniej szumiący, łatwy w użyciu i szerzej brzmiący niż pogłosy taśmowe.
Następnym etapem w rozwoju technologicznym stał się delay cyfrowy, który zamieniał dźwięki na wartości liczbowe, i te wartości przechowuje w pamięci. Jego brzmienie jest bardziej zimne i nie tak miękkie, jak brzmienie pogłosu taśmowego czy analogowego. Drugą podstawową różnicą jest statyczność zapamiętanego sygnału dealya cyfrowego jest on odtwarzany w takiej samej postaci wciąż od nowa, zaś sygnał w delayu analogowym ciągle się zmienia i żyje, przetwarzając się w organiczną, pulsującą i ewoluująca strukturę.

W tym kontekście dokładnie widać, iż MF-104Z Analog Delay jest unikalnym urządzeniem, które łączy analogową technologię, ogromne możliwości oraz sterowanie wszystkimi trzema parametrami efektu za pomocą napięcia sterującego Control Voltage CV.

W naszej ofercie znajdziesz także profesjonalne zasilacze pozwalające zasilić od 1 nawet do 20 efektów oraz złączki do efektów Dimarzio! Zamów za jednym razem i płać tylko raz za przesyłkę!!!

W razie jakichkolwiek pytań - prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!